Pasaulyje

2016.12.02 23:24

Didžioji Britanija apie saugumo situaciją: saugosime taisyklėmis grįstą tvarką

Iš Europos Sąjungos išstojanti Didžioji Britanija žada nebeblokuoti Bendrijos siekių kurti savo kariuomenę, nors iki šiol Londonas reikalavo nedubliuoti NATO.

Didžiosios Britanijos Užsienio reikalų sekretorius Borisas Johansonas pasakė pirmąją po referendumo programinę kalbą apie užsienio politiką, kurioje pažadėjo, kad šalis vadins ne antraeilį, o pagrindinį vaidmenį, ir kaip globali žaidėja sieks neleisti pasauliui atsisakyti taisyklėmis grįstos tvarkos ir grįžti į brutalią sistemą. Diplomatijos vadovas pažadėjo neatlyžti ir Rusijai nuolat kartoti, kad reikia nutraukti bombardavimą Sirijoje bei laikytis Minsko susitarimų Ukrainoje.

„Mums gresia grįžti atgal į senesnę ir brutalesnę sistemą, kur stipresnieji laisvai gali bauginti silpnesniuosius ir juos praryti. Kur galingas – visad teisingas, o taisyklės ir institucijos, kurias taip sunkiai statėme, nyksta į ūkanas. Negalime leisti tam įvykti. Noriu, kad kiekviena NATO narė sutiktų vykdyti sutartą tikslą gynybai skirti du procentus BVP, o 20 procentų gynybos biudžeto – naujai įrangai. Britanija jau laikosi šio tikslo, kaip ir pažeidžiamiausios NATO narės – Estija ir Lenkija“, – kalbėjo B. Johansonas.