Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.02 18:53

JT ekspertas: išaiškėjo, kad po perversmo Turkijoje plačiai paplito kankinimai

ELTA 2016.12.02 18:53

Priemonės, kurių Turkija ėmėsi po bandymo liepos 15-ąją šalyje įvykdyti perversmą, padėjo sukurti „kankinimui prieinamą aplinką“. Jungtinių Tautų (JT) ekspertas penktadienį sakė, kad iš karto po sužlugdyto perversmo plačiai paplito netinkamas elgesys su kaliniais, skelbia agentūra AFP.

Turkijoje šiuo metu tebegalioja nepaprastoji padėtis, kuri spalio mėnesį buvo pratęsta dar 12 savaičių. Liepos 15-ąją dieną bandyta pašalinti Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą iš posto.

„Kai kurie neseniai priimti teisės aktai ir įstatyminiai dekretai sukūrė kankinimui tinkamą aplinką“, – specialusis JT pranešėjas apie kankinimus Nilsas Melzeris Ankaroje sakė reporteriams.

N. Melzerio vizitas yra pirmasis JT kankinimų eksperto apsilankymas Turkijoje nuo 1998 metų, jis surengtas praėjus mėnesiui po to, kai JAV įsikūrusi žmogaus teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) apkaltino Turkijos policiją kalinių kankinimu.

Nuo liepos iš pareigų nušalinta ir sulaikyta daugiau kaip 100 tūkst. žmonių iš teisminės sistemos, kariuomenės, civilinės tarnybos ir švietimo sektoriaus. Iš viso sulaikyta 37 tūkst. žmonių, kai kurie jų tvirtino apie vykdomus kankinimus.

„Kalinių ir jų advokatų liudijimai rodo, kad kelioms dienoms ir savaitėms po sužlugdyto perversmo plačiai paplito kankinimas ir kitos blogo elgesio su žmonėmis formos“, – teigė ekspertas. Per šešių dienų vizitą N. Melzeris apsilankė įkalinimo įstaigose Ankaroje, Dijarbakyre, Šanliufroje ir Stambule. Visgi ekspertas teigė, kad nuo 1990 metų Turkijoje dėl kankinimo padaryta didelė pažanga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi