Pasaulyje

2016.12.02 09:31

D. Trumpas patvirtino skirsiąs gynybos sekretoriumi J. Mattisą

ELTA2016.12.02 09:31

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpsa patvirtino anksčiau Amerikos žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad jis skirs dimisijos generolą Jamesą Mattisą gynybos sekretoriumi, praneša „Interfax“.

D. Trumpas ketvirtadienį per didelį mitingą Sinsinatyje pareiškė, kad JAV gynybos sekretoriaus postą užims generolas J. Mattisas.
 
„Mes ketiname paskirti „Pasiutusį Šunį“ J. Mattisą gynybos sekretoriumi. Bet mes šito neskelbsime iki pirmadienio, tad niekam nesakykite“, – šmaikštavo D. Trumpas.
 
Anksčiau JAV žiniasklaida, remdamasi savo šaltiniais, teigė, kad D. Trumpas skirs šalies gynybos sekretoriumi jūrų pėstininkų dimisijos generolą J. Mattisą.
 
Šis generolas tarnavo Persijos įlankoje, Afganistane ir Irake, jis buvo pramintas „Pasiutusiu Šunimi“ už ryžtingą poziciją islamo ekstremistų atžvilgiu.
 
Kandidatūrą į gynybos sekretoriaus postą turi patvirtinti Senatas. Bet J. Mattiso atveju prireiks papildomo Kongreso aukštųjų rūmų sprendimo, pažymi laikraštis „The Washington Post“. Mat pagal JAV įstatymus į gynybos sekretoriaus postą gali būti skiriami asmenys, ne mažiau kaip septynerius metus nebuvę karinėje tarnyboje. J. Mattisas išėjo į dimisiją tik 2013 metais.