Pasaulyje

2021.12.09 11:41

Bidenas sveikina naująjį Vokietijos lyderį ir žada „glaudžius ryšius“

BNS2021.12.09 11:41

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pasveikino Vokietijos kanclerio pareigas pradėjusį eiti Olafą Scholzą ir pažadėjo palaikyti su juo „glaudžius ryšius“.  

Baltųjų rūmų atstovė Karine Jean-Pierre žurnalistams sakė, kad J. Bidenas taip pat nori padėkoti Angelai Merkel, atsistatydinusiai po „daugelio jos lyderystės Vokietijoje metų“.

J. Bidenas sveikina O. Scholzą ir tikisi „toliau plėtoti glaudžius ryšius tarp abiejų mūsų valstybių“, sakė K. Jean-Pierre.

Buvęs finansų ministras O. Scholzas trečiadienį oficialiai tapo devintuoju per pokario istoriją Vokietijos lyderiu. Jis užbaigė 16 metų trukusį A. Merkel valdymą, naujai centro kairiųjų koalicijai perėmus didžiausios Europos ekonomikos vairą.

K. Jean-Pierre sakė, kad kol kas J. Bideno ir O. Scholzo pokalbis neplanuojamas, tačiau „prezidentas laukia progos pasikalbėti su kancleriu“.

Viena pagrindinių temų veikiausiai bus prieštaringai vertinamas vamzdynas „Nord Stream 2“ rusiškoms gamtinėms dujoms į Vokietiją tiekti.

J. Bidenas užsiminė, kad bet kokios Maskvos atakos prieš Ukrainą atveju šis dujotiekis gali tapti vienu iš potencialių JAV sankcijų Rusijai taikinių.

Tačiau Europa yra smarkiai priklausoma nuo rusiškų dujų ir tai apsunkina galimybes panaudoti šį dujotiekį kaip svertą prieš Maskvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt