Pasaulyje

2021.12.09 11:36

JK kariuomenės vadas: Rusijos įsiveržimas į Ukrainą būtų didžiausias nuo Antrojo pasaulinio karo

LRT.lt2021.12.09 11:36

Jei Rusija įsiveržtų į Ukrainą, tai sukeltų didžiausią karinį konfliktą nuo pat Antrojo pasaulinio karo, pareiškė Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų vadas admirolas seras Tony`is Radakinas, rašo „The Times“.

„Blogiausias scenarijus, tai yra pilna invazija į Ukrainą, būtų nuo pat Antrojo pasaulinio karo Europoje nematyto masto“, – antradienį žurnalistams sakė T. Radakinas.

Rusija pastaruoju metu prie Ukrainos sienos sutelkė beveik 100 tūkst. karių, JAV žvalgybos skaičiavimais, jų skaičius gali pasiekti ir 175 tūkst. Vakarų šalys ir Ukraina yra sunerimusios, kad Maskva rengiasi naujai karinei agresijai prieš Kijevą ir perspėja Kremlių, kad konflikto atveju Rusijai būtų įvestos sankcijos. Tačiau JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė, kad amerikiečių karių ginti Ukrainą siųsti nesvarstomą.

„Jie (JAV ir kiti sąjungininkai) gali suduoti ekonominį smūgį. Mes kausimės mūšio laukuose. Apgailestaudamas turiu pasakyti, kad žūtų labai daug Rusijos karių, ir tikimės, kad prezidentas Putinas to nenori“, – padėtį komentavo Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Tuo tarpu JK gynybos sekretorius Benas Wallace`as pabrėžė, kad „yra priemonių“, kurios užtikrintų NATO pagalbą Ukrainai siekiant kovoti su bet kokia grėsme šalies suverenumui, tarp jų ir „gynybinių pajėgumų“ panaudojimas. Ką tai tiksliai reiškia, B. Wallace`as nedetalizavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt