Pasaulyje

2021.12.09 09:01

Estijos premjerė: ES ir NATO pasiruošusios griežtai reaguoti į Rusijos veiksmus Ukrainoje

BNS2021.12.09 09:01

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas pareiškė, kad Europos Sąjunga ir NATO pasirengusios reaguoti į Rusijos veiksmus Ukrainoje taip pat griežtai, kaip reagavo į Minsko režimo veiksmus.

„Europos Sąjunga ir NATO atidžiai stebi įvykius. Mes pasirengę reaguoti į agresiją prieš mūsų šalis partneres: Rusijos veiksmai Ukrainoje neliks be mūsų ir mūsų sąjungininkų atsako“, – sakė premjerė trečiadienį per Baltijos šalių vyriausybių vadovų susitikimą Vilniuje.

Anot K. Kallas, „mums Europos Sąjungoje pavyko išlaikyti tvirtą poziciją dėl sankcijų Baltarusijai įvedimo, ir mes lygiai taip pat esame pasirengę drauge ir greitai reaguoti, jei Rusija tęs eskalavimą dėl Ukrainos“.

Premjerė mano, kad Rusija vis aktyviau vykdo agresyvią politiką.

„Be vis dažnesnių priešiškų signalų matome aktyvesnę Rusijos karinę veiklą prie Ukrainos“, – sakė ji.

„Mums nepriimtina, kad autoritarinė valstybė grasindama kariniais veiksmais ir jėgos panaudojimu bando priversti Ukrainą pakeisti savo sprendimus: matome norą jėga ar grasinimais padalyti Europą į įtakos zonas. Tai neleistina ir amorali politika. Ir reikia tai aiškiai leisti suprasti Rusijai“, – sakė K. Kallas.

Kijevo sąjungininkės Vakaruose pastarosiomis savaitėmis skambina pavojaus varpais dėl naujo Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienų ir įsiveržimo grėsmės.

Kremlius tai neigia ir kaltina jas keliant „isteriją“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt