Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.30 18:36

V. Putinas paskyrė naują ekonomikos ministrą

BNS 2016.11.30 18:36

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį naujuoju ekonomikos plėtros ministru paskyrė Maksimą Oreškiną, iki šiol užėmusį finansų viceministro postą.

Ankstesnį ekonominės plėtros ministrą Aleksejų Uliukajevą, kuris įtariamas paėmęs 2 mln. JAV dolerių kyšį ir kuriam teismas skyrė namų areštą, V. Putinas atleido lapkričio 15 dieną.

„Nors dirbate dar neilgai, bet... tai darote sėkmingai“, – sakė V. Putinas susitikime su M. Oreškinu.

„Noriu jums pasiūlyti užimti ekonomikos plėtros ministro postą“, – sakė prezidentas.

Ekonomikos magistro laipsnį turintis 34 metų M. Oreškinas anksčiau užėmė aukštas pareigas Rusijos centriniame banke, komerciniame „Rosbank“, dirbo „Credit Agricole“ analitikų grupėje, „VTB Capital“ vyriausiuoju ekonomistu.

Nuo 2013 metų jis įsidarbino Finansų ministerijoje, o pernai buvo paskirtas finansų viceministru.

Finansų ir ekonomikos plėtros ministerijos Rusijoje yra dvi atskiros institucijos.

Susitikime su M. Oreškinu prezidentas atkreipė dėmesį į jo jauną amžių, tačiau pabrėžė, jog naujasis ministras yra „patyręs specialistas“.

M. Oreškino laukia nelengvas uždavinys – išvesti šalies ekonomiką iš dvejus metus trunkančios recesijos, prie kurios smarkiai prisidėjo kritusios naftos kainos ir Vakarų taikomos sankcijos, įvestos Maskvai už jos vaidmenį Ukrainos konflikte.

„Blogiausia jau praeityje, tačiau augimo tempai, žinoma, vis dar yra nepakankami“, – sakė M. Oreškinas susitikime su V. Putinu.

„Todėl svarbiausias kitų metų uždavinys yra paruošti pagrindines priemones, kurios panaikintų struktūrines kliūtis Rusijos ekonomikos augimui ir leistų jai judėti į priekį“, – kalbėjo naujasis ministras.

Jo pirmtakas 60 metų A. Uliukajevas yra įtariamas paėmęs 2 mln. JAV dolerių „dėkingumo mokestį“ už vieną sandorį, susijusį su valstybės kontroliuojama naftos milžine „Rosneft“. Jam skirtas namų areštas.

Ekonomikos ministru A. Uliukajevas dirbo nuo 2013 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi