Pasaulyje

2021.12.08 21:02

Anglija pirmąkart įsives COVID-19 pažymėjimus – dalyje erdvių bus privalomi

atnaujinta 23.58
BNS, LRT.lt2021.12.08 21:02

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį pareiškė, kad Anglija pirmąkart įsives COVID-19 pažymėjimus, kurių bus privalomai reikalaujama norint lankytis vietose, kur susitelkia daug žmonių, pavyzdžiui, naktiniuose klubuose.

Šis sprendimas buvo priimtas didėjant susirūpinimų dėl šalyje gausėjančių užsikrėtimo pandeminio koronaviruso naująja omikron atmaina.

B. Johnsonas sakė, kad pažymėjimai, įrodantys vakcinavimą nuo COVID-19 ar neigiamą COVID-19 testo rezultatą Anglijoje bus „privalomi lankantis naktiniuose klubuose ir vietose, kur susiburia daug žmonių“. Teigiama, kad tai bus sėdimų vietų neturinčios vidaus erdvės, kur talpinama per 500 žmonių, taip pat sėdimų vietų neturinčios renginių vietos lauke, kur talpinama per 4000 žmonių. Tai galios ir bet kokioms susirinkimo erdvėms, kur bus daugiau nei 10 tūkst. žmonių, rašo „Sky News“.

Kitose JK srityse COVID-19 pažymėjimai buvo įvesti jau anksčiau.

Vyriausybės vadovas taip pat sakė, kad vyriausybė vėl rekomenduos Anglijos gyventojams dirbti iš namų, jeigu tokia galimybė yra.

Per spaudos konferenciją B. Johnsonas atkreipė dėmesį, kad nustatytų užsikrėtimo omikron atmainos virusu skaičius kas 2–3 dienas padvigubėja, todė būtų „proporcinga ir atsakinga“ Anglijoje grąžinti rekomendacijas laikytis atstumo.

„Grąžinsime rekomendaciją dirbti iš namų... nuo pirmadienio“, – sakė jis.

Taip pat skelbiama, kad nuo gruodžio 10 d. plečiamas apsauginių veido kaukių dėvėjimas vidaus erdvėse – jų reikės ir tokiose erdvėse kaip teatrai ar kino teatrai. Tiesa, bus taikomos išimtys, „kai tai nėra praktiška“, pavyzdžiui, valgant ar sportuojant, rašo „Sky News“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt