Pasaulyje

2021.12.08 19:33

Šaltiniai: Prancūzijoje išaiškintas per Kalėdas planuotas išpuolis – siekta peiliais atakuoti viešąsias erdves

BNS2021.12.08 19:33

Prancūzijos pareigūnai pareiškė kaltinimus dėl teroristinių nusikaltimų dviem 23 metų vyrams, suimtiems dėl planuoto džihadistinių pažiūrų įkvėpto sąmokslo per Kalėdas peiliais atakuoti sausakimšas viešąsias erdves, trečiadienį pranešė informuoti šaltiniai.

Prancūzijos vidaus saugumo agentūra DGSI šiuos vyrus suėmė lapkričio pabaigoje keliose vietose netoli Paryžiaus, gavus informacijos apie jų planuojamą išpuolį, nurodė šaltinis teisėsaugoje ir kitas su byla susijęs šaltinis, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Suimtiesiems gruodžio 3-ąją pareikšti kaltinimai dėl su terorizmu susijusių nusikaltimų ir pratęstas areštas, nurodė šaltinis, patvirtindamas anksčiau laikraščio „La Parisien“ paskelbtą pranešimą.

Jie planavo per Kalėdas puldinėti žmones prekybos centruose, universitetuose ar tiesiog gatvėse.

Bylai artimas šaltinis nurodė, kad vyrai aptarinėjo, kaip jie mirs „kankinių mirtimis nužudyti policijos“, ir pridūrė, jog šis sąmokslas buvo įkvėptas džihadistinių pažiūrų.

Remiantis šaltiniu, abu vyrai susipažino socialiniuose tinkluose, o paskui susitiko.

Prancūzijoje po 2015 metų kilus džihadistinių išpuolių bangai žuvo šimtai žmonių, šalyje galioja aukščiausias pavojaus saugumui lygis. Pastaraisiais metais masinio smurto atvejų nepasikartojo, tačiau pasitaikė keletas mirtinų išpuolių, kuriuos įvykdė pavieniai asmenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt