Pasaulyje

2021.12.08 23:49

Tyrimas: apie 4 proc. naminių kačių Europoje 2020-aisiais buvo užsikrėtusios koronavirusu

ELTA2021.12.08 23:49

Maždaug 4 proc. naminių kačių Europoje, anot tyrimo, 2020 metų pavasarį ir vasarą buvo užsikrėtusios koronavirusu. Pasak Hanoverio veterinarijos aukštosios mokyklos, vokiečių ir olandų mokslininkai ištyrė iš viso 2 160 kačių kraujo mėginių. Tai buvo katės iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Ispanijos.

Alberto Osterhauso vadovaujami mokslininkai savo tyrimo rezultatus paskelbė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro žurnale „Emerging Infectious Diseases“. Anot duomenų, mokslininkai išbandė testą, kurį galima naudoti veterinarijos laboratorijose. Jie spėja, kad katės koronavirusu užsikrėtė nuo savo šeimininkų.

„Mūsų tyrimas leidžia gerai apžvelgti padėtį Europoje“, – sakė A. Osterhausas. Iš viso mokslininkai specifinių antikūnų aptiko 4,4 proc. visų kraujo mėginių. Didžiausią teigiamų testų dalį sudarė kačių testai iš Ispanijos, mažiausią – iš JK.

Tyrimo vadovas mano, kad katės užsikrėtė nuo žmonių. „Šiame ankstyvajame pandemijos etape žmonės buvo vienintelis įmanomas infekcijos šaltinis“, – sakė jis. Nors susirgusios katės išskiria virusą, tačiau, anot tyrėjų, nėra duomenų, kad gyvūnai užkrečia žmones. Tačiau: „Vis tiek turime būti atsargūs“, – pabrėžė A. Osterhausas.

Mokslininkas patarė veterinarams, kilus abejonėms, atlikti katėms koronaviruso PGR testą. Jei serga, ir šeimininkai turėtų laikytis higienos bei atstumo taisyklių kačių atžvilgiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt