Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.30 14:00

Balsavimas dėl Pietų Korėjos prezidentės apkaltos atidedamas

BNS 2016.11.30 14:00

Balsavimas dėl Pietų Korėjos prezidentės Park Geun-Hye apkaltos bus atidėtas mažiausiai savaitei, paskelbė parlamentarai kitą dieną po prezidentės pareiškimo, kad ji esanti pasirengusi atsistatydinti..

Deputatai net iš pačios Park Geun-Hye partijos rėmė žingsnius šį penktadienį inicijuoti jos apkaltą, bet dabar jie nori, kad šis klausimas pirma būtų aptartas parlamente, kurio balsavimas tikriausiai bus suplanuotas savaite vėliau.

Į skandalą dėl jos slaptos patikėtinės Choi Soon-sil sukčiavimo ir piktnaudžiavimo įtaka įtraukta Park Geun-Hye antradienį sakė, kad leis parlamentui nulemti jos likimą.

„Korėjos Rasputinu“ vadinama Choi Soon-sil kaltinama išmelžusi daugiau kaip 60 mln. dolerių (56,4 mln. eurų) iš kai kurių didžiausių šalies firmų, tarp jų elektronikos milžinės „Samsung“.

Tyrimą atliekantys pareigūnai Park Geun-Hye laiko įtariamąja. Ji yra pirmas savo pareigas einantis Pietų Korėjos prezidentas, kurio atžvilgiu vykdomas kriminalinis tyrimas.

„Kai įstatymų leidėjai parengs priemones perduoti valdžią, kiek įmanoma sumažinančias bet kokį valdžios vakuumą ir valdymo sumaištį, aš atsistatydinsiu“, – antradienį per tiesioginę televizijos transliaciją sakė prezidentė, tačiau daugiau detalių nenurodė.

Kritikai pareiškė, kad šis pareiškimas yra taktika, skirta sutrukdyti opozicijos valdomo parlamento pastangoms nušalinti Park Geun-hye – suskaldant jos pačios partiją ir tris opozicines partijas apkaltos klausimu.

Prezidentės kalba, regis, įtikino kai kuriuos jos partijos „Saenuri“ narius, todėl opozicijai trečiadienį iškilo kliūtis, nes apkaltai pareikšti reikia dviejų trečdalių parlamentarų pritarimo.

Maždaug 30 „Saenuri“ deputatų, kurie iš pradžių rėmė prezidentės nušalinimą, po jos kalbos ėmė dvejoti, rašė dienraštis „Moonhwa Ilbo“.

Opozicija tvirtina, kad Park Geun-hye turi atsistatydinti tuojau pat ir be jokių sąlygų, o šalininkai ragina užtikrinti „tvarkingą pasitraukimą“.

Kol Park Geun-hye dirba prezidento poste, jos negalima apkaltinti kriminaliniu nusikaltimu, išskyrus maištą ir išdavystę, bet ji galėtų būti apkaltinta atsistatydinusi.

Pastarąjį mėnesį šalyje kiekvieną savaitgalį buvo rengiami protestai, kurių mastas nuolat didėjo. Praėjusį šeštadienį Seule, nepabūgę minusinės temperatūros, prezidentės atsistatydinimo reikalavo iki 1,5 mln. žmonių, pranešė organizatoriai.

Nepaisydami Park Geun-hye pareiškimo apie norą pasitraukti, aktyvistai kviečia į jau šeštą savaitinį protestą Seulo centre ateinantį šeštadienį.

Park Geun-hye buvo pažadėjusi, kad bendradarbiaus su teisminiu skandalo tyrimu ir, taip pat, atskiru nepriklausomo specialaus prokuroro, kurį turi paskirti parlamentas, tyrimu.

Tačiau paskui ji atsitraukė ir jos advokatas atmetė virtinę prokurorų prašymų sudaryti sąlygas ją apklausti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi