Pasaulyje

2021.12.08 08:59

JAV reikalaus, kad Vokietija stabdytų „Nord Stream 2“ Rusijos invazijos į Ukrainą atveju

BNS2021.12.08 08:59

JAV administracija reikalaus, kad Vokietija sustabdytų iki jos nutiestą antrąjį Rusijos eksporto dujotiekį per Baltijos jūrą „Nord Stream 2“, jei Rusijos kariuomenė vėl įsiveržtų į Ukrainą, praneša agentūra „Bloomberg“, remdamasi Baltųjų rūmų parengtais planais bei informuotais šaltiniais.

„Bloomberg“ pažymi, kad Vašingtonas sieks tvirtų patikinimų iš naujosios Vokietijos valdžios, kad ji tokio įvykių scenarijaus atveju blokuos „Nord Stream 2“.

„Prezidentas Joe Bidenas išreiškė Jungtinių Valstijų ir sąjungininkų Europoje gilių nuogąstavimų dėl Rusijos pajėgų eskalavimo aplink Ukrainą, taip pat leido suprasti, kad JAV ir mūsų sąjungininkai atsakytų griežtomis ekonominėmis ir kitokiomis priemonėmis karinio eskalavimo atveju“, – skelbia Baltųjų rūmų pranešimas, išplatintas iškart po JAV ir Rusijos prezidentų virtualių derybų antradienį.

Naujasis Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, kadenciją pradedantis trečiadienį, išvakarėse pareiškė, kad Vokietija, jis pats ir „daugelis kitų yra labai sunerimę dėl pajėgų judėjimo prie Ukrainos sienų“.

55 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo „Nord Stream 2“, nutiestas šalia tokio pat pajėgumo beveik dešimtmetį veikiančio pirmojo Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos, padvigubintų šio rusiškų dujų eksporto koridoriaus galimybes.

Vokietijos federalinė tinklų agentūra („Bundesnetzagentur“) praėjusio mėnesio viduryje pranešė stabdanti Šveicarijoje registruotos bendrovės „Nord Stream 2 AG“ sertifikavimo procesą ir nurodė, kad šio dujotiekio Vokietijos atkarpos naudojimui ji privalo Vokietijoje įsteigti antrinę įmonę, kuri veiktų pagal šios šalies teisės normas. Iš esmės Berlynas siekia, kad šiuo atveju būtų laikomasi Europos Sąjungos Trečiojo energetikos paketo nustatytų reikalavimų.

Ekspertai prognozuoja, jog šių metų rudens pradžioje baigtas tiesti dviejų gijų „Nord Stream 2“ pradės veikti tik ateinančių metų pavasarį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt