Pasaulyje

2021.12.08 08:25

Saudo Arabija sako, kad Prancūzija sulaikė ne tą žmogų dėl Khashoggi nužudymo

BNS2021.12.08 08:25

Prancūzijos policija antradienį sulaikė vyrą, kuris įtariamas prisidėjęs prie Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo 2018 metais, tačiau Rijado pareigūnai pareiškė, kad suimtas ne tas žmogus.

Tyrėjai aiškinasi, ar sulaikytas vyras, turėjęs Khalidui Alotaibi išduotą pasą, iš tiesų yra asmuo, ieškomas Turkijos dėl brutalaus J. Khashoggi nužudymo, visame pasaulyje išprovokavusio pasipiktinimo bangą. Jungtinės Valstijos Kh. Aloitabi dėl žurnalisto nužudymo yra paskelbusios sankcijas.

Saudo Arabijos ambasada Paryžiuje antradienį vėlai vakare išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, kad sulaikytas vyras „nesusijęs su minima byla“, ir pareikalavo nedelsiant jį paleisti.

Saugumo šaltinis Saudo Arabijoje pridūrė, kad „Khaledas Alotaibi“ yra dažnas vardo ir pavardės derinys karalystėje, o Kh. Alotaibi, kurį mano sulaikę prancūzai, iš tiesų atlieka laisvės atėmimo bausmę Saudo Arabijos kalėjime kartu su „visais bylos kaltinamaisiais“.

Minimą vyrą pasienio policija sulaikė pagal Turkijos išduodą suėmimo orderį Paryžiaus Charles`io de Gaulle`io oro uoste, kai jis ruošėsi skristi į Rijadą, pranešė šaltiniai teisėsaugoje ir oro uoste.

Kh. Alotaibi yra vienas iš 26-ių Saudo Arabijos piliečių, kuriems Turkija už akių pareiškė kaltinimus dėl J. Khashoggi nužudymo per 2020 metų spalį prasidėjusį teismo procesą. Jei būtų pripažintas kaltu, jam grėstų įkalinimas iki gyvos galvos.

Du iš 26-ių Turkijoje už akių teisiamų asmenų yra buvę Saudo Arabijos sosto įpėdinio Mohammedo bin Salmano patarėjai. Nė vienas Saudo Arabijos pareigūnas iki šiol nebuvo nubaustas Turkijoje dėl minėto nužudymo.

Kh. Alotaibi yra vienas iš 17-os žmonių, kuriems JAV Iždo departamentas 2018 metais paskelbė sankcijas dėl vaidmens J. Khashoggi nužudymo byloje.

59 metų J. Khashoggi, rašęs straipsnius JAV laikraščiui „The Washington Post“, buvo nužudytas 2018 metų spalio 2 dieną Saudo Arabijos konsulate Stambule, kur ketino susitvarkyti dokumentus santuokai su Turkijos pilietybę turinčia sužadėtine.

Remiantis JAV ir Turkijos pareigūnais, J. Khashoggi buvo pasmaugtas, o jo kūnas supjaustytas pjūklu. Jo palaikai taip ir nebuvo rasti.

Žiaurus žurnalisto nužudymas sukėlė tarptautinį pasipiktinimą. Vakarų žvalgybos agentūros sako, kad jis buvo likviduotas Saudo Arabijos sosto įpėdinio pavedimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt