Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.29 15:58

JT: Sirijos Alepo mieste namus buvo priversti palikti 16 tūkst. žmonių

ELTA 2016.11.29 15:58

Iki 16 tūkst. žmonių buvo priversti palikti rytinėje Alepo dalyje esančius savo namus, antradienį, cituodamas pirmines ataskaitas, sakė Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniais klausimais ir skubios pagalbos koordinatorius Stephenas O`Brienas, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Vietovėje nebeliko veikiančių ligoninių, kone visiškai išseko maisto atsargos ir, tikėtina, kad jei artimiausiomis dienomis ir toliau tęsis kovos, dar tūkstančiai žmonių paliks savo namus, elektroniniu paštu atsiųstame pranešime teigė S. O`Brienas.

„Padėtis labai bloga. Žmonės jaučia didžiulę baimę, kad bus sunaikinti“, – teigė vienas rytų Alepe gyvenantis gydytojas.

„Kadangi bombardavimas buvo toks intensyvus, šią savaitę buvimo vietą turėjau keisti tris kartus“, – viename socialiniame tinkle pridūrė jis.

Sirijos kariuomenė ir sąjungininkai sekmadienį vakare ir pirmadienį stipriai pasistūmėjo šiaurinėje apsupto rytų Alepo dalyje, o sukilėliai, praradę itin svarbaus rajono kontrolę, atsitraukė į lengviau apginamas pozicijas.

Didžiojoje Britanijoje įsikūręs Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras pranešė, kad naktį į antradienį karo lėktuvai bombardavo rytinius Alepo rajonus, pražudydami 18 žmonių.

Valstybinė Sirijos naujienų agentūra SANA pirmadienį skelbė, kad sukilėliams apšaudžius vyriausybės valdomus miesto rajonus, žuvo septyni žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi