Pasaulyje

2021.12.07 17:43

ES įspėja Rusiją dėl tolesnių sankcijų, jei bus grasinama Ukrainai

BNS2021.12.07 17:43

Rusijai bus įvesta daugiau ir griežtesnių Europos Sąjungos sankcijų, jei ji kels karinę grėsmę Ukrainai, antradienį įspėjo Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Europos Sąjunga tinkamai atsakys į bet kokią tolesnę agresiją, įskaitant tarptautinės teisės pažeidimus ir bet kokius kitus piktavališkus veiksmus prieš mus ar mūsų kaimynus, tarp jų Ukrainą“, – sakė ji, vaizdo ryšiu kalbėdama ES ambasadoriams.

„Šis atsakas bus... esamų sankcijų režimų smarkus stiprinimas ir plėtimas. Be to, mes pasirengę imtis papildomų varžomųjų priemonių“, – sakė U. von der Leyen.

Ji nenurodė, kokių papildomų priemonių gali būti imtasi, bet kai kurie Rusijos kritikai ragina pašalinti šią šalį iš SWIFT mokėjimo sistemos.

EK pirmininkė akcentavo ES „visišką ir tvirtą paramą Ukrainai“ agresijos, pasireiškiančios „didžiuliu“ pajėgų sutelkimu prie Ukrainos sienos, akivaizdoje.

„Šiuo metu saugumą Europoje toliau destabilizuoja Rusijos sąmoningi pasirinkimai ir agresyvūs veiksmai“, – sakė ji.

ES šalys mano gaunančios vis daugiau užuominų, kad Rusija rengia potencialų Ukrainos užpuolimą. Ukraina nepriklauso nei ES, nei NATO, bet yra Vakarų remiama.

2014 metais Rusija neteisėtai aneksavo Ukrainos dalį – Krymo pusiasalį.

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Rusijos lyderis Vladimiras Putinas vėliau antradienį vaizdo ryšiu pradėjo svarbų pokalbį apie susiklosčiusią padėtį.

Vašingtonas yra sakęs, kad yra pasirengęs agresijos prieš Ukrainą atveju imtis veiksmų prieš Maskvą, pavyzdžiui, invazijos atveju stiprinti savo karinį vaidmenį Rytų Europoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt