Pasaulyje

2016.11.30 09:59

Žmones Ohajo universitete užpuolęs somalietis manė, kad musulmonai engiami

ELTA 2016.11.30 09:59

Pirmadienį grupę žmonių Ohajo valstijos universiteto studentų miestelio teritorijoje užpuolęs 18-metis Abdulas Razakas Ali Artanas socialiniuose tinkluose skundėsi, kad musulmonai engiami.

Tai pranešė televizijos kanalas CNN, pažymėdamas, kad „teisėsaugos institucijos neatmeta teroristinio pėdsako šiame incidente galimybės“.

Kaip anksčiau pranešė žurnalistams Ohajo valstijos policijos departamento vadovas Craigas Stone, užpuolikas iš pradžių automobiliu užvažiavo ant šaligatvio ir rėžėsi į minią, o paskui ėmė persekioti žmones su peiliu rankose. „Tai buvo daroma sąmoningai“, – pabrėžė pareigūnas.

Netoliese buvęs policininkas paleido kelis šūvius ir nušovė užpuoliką. Naujienų agentūros „The Associated Press“ duomenimis, per incidentą nukentėjo devyni žmonės, vienas iš jų yra kritinės būklės.

Iš Somalio kilęs ir Jungtinėse Valstijose legaliai gyvenantis Abdulas Razakas Ali Artanas mokėsi Ohajo valstijos universitete. Jo šeima iš pradžių persikraustė iš Somalio į Pakistaną, o 2014 metais atvyko į JAV.

Šių metų rugsėjį 20-metis somaliečių kilmės amerikietis Minesotos valstijos Sent Klaudso mieste užpuolė prekybos centro lankytojus ir peiliu sužeidė 10 žmonių. Jį nušovė netoliese buvęs policijos pareigūnas. Pasak mačiusiųjų, užpuolikas klausinėjo savo aukų, ar jie yra musulmonai.