Pasaulyje

2021.12.07 15:17

Šaudynės Maskvoje: vyras nušovė du žmones, nes, įtariama, buvo paprašytas dėvėti kaukę

atnaujinta 18.28
LRT.lt, BNS2021.12.07 15:17

Antradienį viename Rusijos sostinės rajone esančiame multifunkciniame centre, kur teikiamos administracinės paslaugos gyventojams, įvyko šaudynės. Jų metu buvo mirtinai sužaloti 2 žmonės, dar 4 yra sužeisti. Šaulį sulaikė pareigūnai, praneša televizija „Dožd“.

Šią informaciją patvirtino Maskvos meras Sergejus Sobjaninas.

Leidinio „112“ duomenimis, mirtinai sužalotas vienas centro darbuotojas ir vienas lankytojas. „Interfax“ šaltinių duomenimis, išpuolį įvykdė į Riazanės mikrorajone esančią įstaigą užėjęs pistoletu ginkluotas 45-erių vyriškis. Nepatvirtintais duomenimis, mirtinai sužeidė apsaugos darbuotoją, kai buvo paprašytas dėvėti veido kaukę, atsisakė, o dėl to apsaugos darbuotojas jį mėgino išprašyti iš pastato.

Vyriškis yra suimtas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Šiandien 15 val. (vietos, 14 val. Lietuvos laiku) į Riazanės rajono valstybinių paslaugų centrą vyras atėjo atsiimti paso. Registracijos zonoje vyras pradėjo šaudyti. Žuvo du darbuotojai – administratorius ir apsaugininkas, dar keturi žmonės nukentėjo“, – žurnalistams sakė Maskvos mero pavaduotoja socialinės plėtros reikalams Anastasija Rakova.

Pasak pareigūnės, tarp sužeistųjų yra trys suaugusieji – dvi moterys ir vyras, taip pat 10 metų mergaitė. Visi keturi buvo hospitalizuoti, jų būklė sunki, nurodė A. Rakova.

Anksčiau buvo skelbta apie du žuvusius ir tris sužeistus žmones.

„Riazanės daugiafunkciame centre įvyko tragedija. Šaudant nežinomam asmeniui žuvo du žmonės, trys nukentėjo, – per „Twitter“ parašė Rusijos sostinės meras Sergejus Sobianinas. – Žudiką sulaikė.“

Meras pareiškė užuojautą sužeistiesiems ir žuvusiųjų šeimoms.

„Gydytojai daro viską, kad suteiktų pagalbą sužeistiesiems“, – pridūrė jis.

Vidaus reikalų ministerijos atstovė Irina Volk sakė, kad sulaikytas įtariamasis yra 45 metų Maskvos gyventojas; jis buvo išvežtas į policijos nuovadą.

Anksčiau vienas informuotas šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad įtariamasis pradėjo šaudyti, kai buvo pareikalauta, kad jis užsidėtų apsauginę kaukę.

„Pagal pirminius duomenis, vyras užėjo į daugiafunkcį centrą ir atsisakė užsidėti kaukę. Tuomet apsaugininkas bandė jį išvesti. Tada vyras išsitraukė pistoletą ir pradėjo šaudyti“, – nurodė šaltinis.

Šaltinis sakė, kad įtariamasis yra 45 metų maskvietis Sergejus Glazovas. „Interfax“ pašnekovas pridūrė, kad vyras šaudė iš neregistruoto pistoleto „Glock“.

Anot šaltinio, sulaikytasis „elgiasi neadekvačiai, yra agresyvus, aktyviai priešinasi“.

„Tikėtina, kad jis apsvaigęs nuo alkoholio arba narkotikų. Bus atlikta narkologinė ir psichiatrinė ekspertizės“, – sakė šaltinis.

Anot „Interfax“ šaltinio, suimtas asmuoe yra radikalus vakcinacijos priešininkas.

„Po sulaikymo vyras paaiškino, kad netiki koronavirusu, vakcinomis nuo jo. Apskritai, visą pandemiją jis laiko sąmokslu ir ne kartą rašė apie tai socialiniuose tinkluose“, – sakė šaltinis.

Šaudynės Rusijoje retos, bet šiemet šalį sukrėtė du tragiški šaudymo incidentais – mokykloje ir universitete. Tai paskatino įstatymų leidėjus sugriežtinti šaunamųjų ginklų kontrolės įstatymus.

2019 metais didelio atgarsio sulaukė incidentas, kai ginkluotas vyras pradėjo šaudyti netoli Federalinės saugumo tarnybos (FSB) būstinės Maskvos centre ir nužudė vieną pareigūną, taip pat sužeidė dar penkis žmones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt