Pasaulyje

2021.12.07 12:08

Premjerė: JAV sankcijos Baltarusijai „turi specifikų“, jų taikymas Lietuvoje dar neaiškus

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2021.12.07 12:08

Jungtinių Valstijų sankcijos Baltarusijai „turi specifikų“, todėl dar neaišku, kaip jos bus įgyvendinamos Lietuvoje, sako premjerė Ingrida Šimonytė. 

Taip ji kalbėjo gruodžio 8 dieną, trečiaidenį, galutinai įsigaliojant rugpjūtį paskelbtoms amerikiečių sankcijoms vienai didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų „Belaruskalij“, eksportuojančiai produkciją per Klaipėdos uostą.

„JAV sankcijos turi šiokių tokių specifikų, kadangi, skirtingai nuo Europos Sąjungos (ES) sankcijų, tų, kurios yra mums įprastos, dėl kurių būna susitariama ES institucijose, yra sankcionuojama įmonė, o ne produktas (kaip JAV atveju – BNS), ir yra šiokių tokių teisinių niuansų, kuriuos reikia pirmiausia iki galo išsiaiškinti“, – antradienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė.

Pasak jos, baltarusiški produktai, vis dar gabenami per Lietuvą, taip pat buvo įtraukti į vieną iš Europos Sąjungos sankcijų paketų, tačiau kai kurių valstybių siūlymu buvo išbraukti. Anot jos, ES sankcijos priimamos, tik kai dėl jų pritariama vienbalsiai.

„Dabar yra tam tikra dvišalė sutartis tarp Lietuvos ir Baltarusijos subjektų ir taip pat kiti ūkio subjektai, kurie šitoje atsiskaitymų ir gabenimų grandinėje dalyvauja, todėl čia yra tam tikrų teisinių niuansų, kuriuos reikia įvertinti, nes sankcijos yra pirminės“, – pabrėžė premjerė.

Pasak jos, trečiadienį šiuo klausimu bus daugiau informacijos.

„Belaruskalij“ per Lietuvą tranzitu veža apie 11 mln. tonų trąšų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt