Pasaulyje

2021.12.07 12:04

Buvęs Trumpo patarėjas Boltonas: NATO turi dislokuoti pajėgas Ukrainoje, kad atgrasytų Rusiją

LRT.lt2021.12.07 12:04

JAV ir kitos NATO narės turėtų dislokuoti rotaciniu pagrindu savo karius Ukrainoje, kad atgrasytų Rusiją nuo galimos karinės agresijos. Tai interviu „Radio Free Europe/Radio Liberty“ sakė buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nac. saugumo klausimais Johnas Boltonas.

Augant Vakarų susirūpinimui, kad Rusija rengiasi vėl užpulti Ukrainą, JAV turėtų siųsti daugiau ginkluotės Kijevui, sakė J. Boltonas.

„Mes turime užtikrinti, kad (karo) kaina būtų tokia didelė, jog ji būtų nepriimtina Putinui ir jo patarėjams. Manau taip galima atgrasyti nuo karinių veiksmų, kurie atrodo neišvengiami“, – sakė JAV karinės galios panaudojimą įprastai remiantis J. Boltonas.

Manoma, kad Rusija prie Ukrainos sienos yra sutelkusi apie 90 tūkst. karių. JAV žvalgyba perspėja, kad Maskva gali ruoštis karinei agresijai, Kijevas teigia, kad tai gali vykti jau sausį, nors Kremlius tai neigia.

Aukštas JAV administracijos pareigūnas RFE/RL pirmadienį sakė, kad Rusijos vykdomas karių ir ginkluotės perkėlimas „atitinka“ pasirengimą karinei eskalacijai Ukrainoje, nors tebėra neaišku, ar Vladimiras Putinas davė tokį įsakymą.

Antradienį vyks nuotolinis Joe Bideno ir V. Putino pokalbis, Kremlius jau anksčiau sakė, kad Rusijos vadovas prašys garantijų, jog Ukraina nebūtų priimta į NATO.

JAV yra suteikusi Ukrainai ginkluotės, čia veikia keli šimtai mokomosios misijos karių, kurie kartu su sąjungininkais apmoko Ukrainos kariuomenę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt