Pasaulyje

2021.12.07 11:51

Lietuvoje prieglobsčio prašo Rusijos aktyvistas Gabbasovas

LRT.lt2021.12.07 11:51

Į Lietuvą atvyko ir prieglobsčio šalyje prašo Rusiją palikęs baškirų aktyvistas Ruslanas Gabbasovas. Jis pirmadienį tai patvirtino „Radio Free Europe/Radio Liberty“ laidai „Idel Realii“.

R. Gabbasovas sakė patiriantis Rusijos parfeigūnų spaudimą, nes jie mėgina jį susieti su kriminalinėmis bylomis Baškirijos respublikoje. R. Gabbasovas priklausė pilietinės organizacijos „Baškort“ vadovybei, tačiau Rusijos valdžia organizaciją pripažino ekstremistine ir uždraudė, dėl dalyvavimo jos veikloje persekioja pabėgėlį. Vyras pasakoja, kad pareigūnai jį bando susieti ir su kita byla.

R. Gabbasovas yra gerai žinomas Baškirijoje ir teigė, kad pareigūnai jį buvo iškvietę liudyti viename tyrime, tačiau apklausos metu jam susidarė įspūdis, kad jį siekiama persekioti dėl „Baškort“ veiklos. R. Gabbasovas dalyvavo gruodžio pradžioje Lietuvoje vykusiame Laisvosios Rusijos forume, rašo RFE/RL.

Rusijos tarnybos ekstremistinėmis įvardina ir pareigūnų darbą kritikuojančias bei korupciją atskleidžiančias nevyriausybines organizacijas, taip siekiant nutildyti valdžios kritikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt