Pasaulyje

2021.12.07 11:27

Lenkijos viceministras pareiškė, kad ES tampa „ketvirtuoju reichu“

LRT.lt2021.12.07 11:27

„Pažvelgus į ES veiksmus nelieka abejonių, kad kontinente dominuos Vokietija. (...) Tai ketvirtojo reicho kūrimas“, – Lenkijos televizijai „TV Trwam“ savaitgalį pareiškė šalies teisingumo viceministras Marcinas Romanowskis. Lenkijos žiniasklaida anksčiau pranešė, kad tokią pačią retoriką neviešame susitikime su parlamentarais naudojo valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis.

Varšuva yra įsivėlusi į ginčą su Europos Sąjunga dėl teismų reformos ir teisės viršenybės principo. Pastaruoju metu Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis ir teisingumo ministras Zbigiewas Ziobro perspėjo, esą ES siekiama paversti vieninga federaline „supervalstybe“, rašo „Notes From Poland“.

Anot viceministro M. Romanowskio, Europos Teisingumo teismo sprendimas, kuris įteisino mechanizmą ES stabdyti išmokas šalims, kurios pažeidžia teisės viršenybės principą, sukūrė sąlygas „šantažui“.

Interviu Vokietijos žiniasklaidai Z. Ziobro praėjusią savaitę aiškino, kad būsimoji Vokietijos Vyriausybė turi tikslą sukurti ES „supervalstybę, kuriai vadovautų ES establišmentas“. ES kritiką Lenkijai jis vadino „šantažu“ ir ragino lenkus atmesti „federalizaciją“.

Praėjusį pirmadienį premjeras M. Morawieckis „Jungtines Europos valstijas“ pavadino „pavojinga utopija“.

Lenkijos leidinio „Polityka“ šaltinių duomenimis, privačiame susitikime su PiS parlamentarais, J. Kaczynskis taip pat aiškino, kad Vokietija kuria „ketvirtąjį reichą“, šiuos žodžius politikai pasitiko plojimai. Oficialiai šį informacija nebuvo patvirtinta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt