Pasaulyje

2021.12.07 10:55

Lukašenka žada pokyčius regione – Baltarusijoje atsiras branduoliniai ginklai?

LRT.lt2021.12.07 10:55

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį pareiškė, esą NATO planai regione yra nepriimtini tiek jam, tiek ir Rusijai. „Šį mėnesį daug kas keisis. Jūs daug ką pamatysite. Pasekmės bus matyti nuo Juodosios iki Baltijos jūrų“, – A. Lukašenką citavo valstybinė Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“.

Vakarams nerimą kelia Rusijos vykdomas karių telkimas pasienyje su Ukraina, Kijevas teigia, kad Maskva ruošiasi didelio masto invazijai. A. Lukašenka neigia, kad Rusija ketina pulti, bet esą yra priversta reaguoti.

„Rusija puikiai mato, kas vyksta Ukrainoje. Kas vyksta, ir ką ten nori padaryti NATO ir amerikiečiai, yra nepriimtina ne tik Rusijai, bet ir mums, – kalbėjo A. Lukašenka. – Todėl matysime tam tikrų pokyčių – manau, labai didelių – po Naujųjų metų.“

Rusija ir Baltarusija kaltina NATO ir JAV telkiant pajėgas Ukrainoje, nors iš tiesų Vakarai savo karių Ukrainoje nedislokuoja, bet vykdo mokymo misijas, teikia paramą ukrainiečių pajėgoms.

Praėjusią savaitę A. Lukašenka prakalbo, kad prašys Vladimiro Putino dislokuoti Rusijos branduolinius ginklus Baltarusijos teritorijoje.

„BelTA“ kalbintas Rusijos žurnalo „Nacionalnaja Oborona“ „eskpertas“ Igoris Korotčenko aiškino, kad į Baltarusiją galėtų būti atvežti taktiniai, o ne strateginiai rusų branduoliniai ginklai, taip reaguojant į Lenkijos, Lietuvos ir kitų Vakarų valstybių elgesį.

„Tai kraštutinis scenarijus, nepageidaujamas. Mes jo tikrai nenorime. Bet siekiant užtikrinti (Rusijos ir Baltarusijos) sąjunginės valstybės suverenumą, mes turėsime imtis atsakomųjų veiksmų, jei JAV dislokuos taktinius ginklus Lenkijoje“, – kalbėjo I. Korotčenko. Jis taip pat neatmetė galimybės, kad Rusija gali „greitai suteikti“ Baltarusijai „S-400“ oro gynybos sistemas, kurių A. Lukašenka jau yra prašęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt