Pasaulyje

2021.12.06 19:55

Augant įtampai dėl Rusijos veiksmų, Ukrainos prezidentas apsilankė prie kontaktinės linijos Donbase

BNS2021.12.06 19:55

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį apsilankė prie rytinės kontaktinės linijos, Kijeve augant būgštavimams, kad Rusija rengia invaziją į šią savo pietvakarių kaimynę.

Ukraina kovoja su prorusiškais separatistais šalies rytiniuose Luhansko ir Donecko regionuose nuo 2014 metų, kai Maskva užėmė Krymo pusiasalį. Per šį konfliktą jau žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

Kijevas ir jo Vakarų sąjungininkės kaltina Rusiją siunčiant karius ir ginklus per sieną, kad paremtų separatistus, nors Maskva tokius kaltinimus neigia.

„Man garbė šiandien būti su jumis“, – sakė V. Zelenskis, kreipdamasis į ukrainiečių karius, lankydamas jų pozicijas Donecko regione.

„Ačiū už tai, kad saugote Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – kalbėjo prezidentas. Jis cituojamas prezidentūros išplatintame pranešime.

„Esu įsitikinęs, kad su tokiais žmonėmis kaip jūs mes tikrai nugalėsime“, – pabrėžė jis.

Prezidentūros paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip apkasuose 43 metų lyderis, užsidėjęs šalmą ir dėvintis neperšaunamą liemenę, teikia apdovanojimus Ukrainos kariams ir spaudžia jiems rankas.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos, suformuotos 1991-iais Kijevui atgavus nepriklausomybę nuo Maskvos, šį pirmadienį mini savo 30-ąsias metines.

V. Zelenskis kontaktinėje linijoje apsilankė Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV vadovo Joe Bideno derybų išvakarėse. Jose J. Bidenas turėtų pabrėžti Vašingtono susirūpinimą dėl Rusijos karinių veiksmų netoli Ukrainos sienos.

Jungtinės Valstijos ir Kijevo sąjungininkės pastarosiomis savaitėmis kaltina Rusiją telkiant pajėgas prie savo vakarinių sienų ir planuojant įsiveržti į Ukrainą.

Rusija šiuos kaltinimus vadina Vakarų „isterija“, kuria siekiama dar padidinti įtampą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt