Pasaulyje

2021.12.06 18:37

JAV: įkalinimo bausmė Aung San Suu Kyi yra „įžeidimas“ teisingumui

BNS2021.12.06 18:37

Jungtinės Valstijos įkalinimo bausmę Mianmaro nušalintai lyderei Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či) ir represijas kitų išrinktų figūrų atžvilgiu pirmadienį pavadino „įžeidimais demokratijai ir teisingumui“.

„Raginame režimą paleisti Aung San Suu Kyi ir visus neteisingai sulaikytus [žmones], įskaitant kitus demokratiškai išrinktus pareigūnus“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno pareiškime.

76 metų Aung San Suu Kyi yra suimta nuo vasario 1 dienos, kai generolai nušalino jos vyriausybę, užbaigdami dešimtmetį trukusį civilinį valdymą šioje Pietryčių Azijos valstybėje.

Pirmadienį chuntos lyderis Aung San Suu Kyi skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę dėl prieš kariuomenę nukreipto kurstymo ir už stichinių nelaimių įstatymo, susijusio su COVID-19, pažeidimą. Iš pradžių jai buvo skirta ketverių metų įkalinimo bausmė, bet netrukus ji buvo sutrumpinta iki dvejų metų.

„Tai, kad režimas toliau nepaiso įstatymo viršenybės ir plačiai naudoja smurtą prieš Birmos žmones, akcentuoja, kaip svarbu skubiai atkurti Birmos kelią į demokratiją“, – sakė A. Blinkenas, pavartodamas ankstesnį Mianmaro pavadinimą.

JAV diplomatijos vadovas paragino Mianmaro chuntą „nebenaudoti smurto, gerbti žmonių valią ir atkurti Birmos demokratinę pereigą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt