Pasaulyje

2021.12.06 17:25

Niujorke skiepytis nuo COVID-19 privalės ir visi privataus sektoriaus darbuotojai

atnaujinta 19.40
BNS2021.12.06 17:25

Niujorko meras Billas de Blasio pirmadienį paskelbė visuotinę privalomą privataus sektoriaus darbuotojų skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją didžiausiame pagal gyventojų skaičių Jungtinių Valstijų mieste, prasidėsiančią gruodžio pabaigoje.

Šis nurodymas yra platesnis negu prezidento Joe Bideno visoje šalyje visoms daugiau kaip 100 darbuotojų turinčioms įmonėms paskiepyti savo darbuotojus iki sausio 4 dienos. Šios pastangos dabar yra užginčytos teismuose.

„Nuo šiandienos paskelbsime pirmąją šalyje priemonę – mūsų sveikatos komisaras paskelbs privalomo skiepijimo mandatą visų sričių privačiojo sektoriaus darbuotojams“, – televizijai MSNBC sakė B. de Blasio ir pridūrė, kad ši kampanija prasidės gruodžio 27 dieną.

Privaloma vakcinacija Jungtinėse Valstijose turi ilgą istoriją, bet paprastai tokias kampanijas organizuodavo miestai arba valstijos.

B. de Blasio pažymėjo, kad atsiradus naujam pandeminio koronaviruso omikron variantui, šaltėjant žiemos orams ir vykstant šventiniams susibūrimams kyla „papildomų iššūkių“ kovojant su COVID-19 Niujorke. Miestas šio viruso buvo itin smarkiai paveiktas praeitais metais – Niujorke mirė mažiausiai 34 tūkst. COVID-19 pacientų.

Nuo omikron varianto atradimo lapkričio pabaigoje šios padermės viruso jau aptikta mažiausiai 15-oje JAV valstijų, įskaitant Niujorką. B. de Blasio sakė esąs dėl to „labai susirūpinęs“.

„Mes Niujorke nutarėme panaudoti prevencinį smūgį, nuveikti kažką išties drąsaus, kad neleistume toliau augti COVIDui ir mums visiems jo keliamiems pavojams“, – pabrėžė meras.

Pasak B. de Blasio, įpareigojimas paskiepyti darbuotojus apims apie 184 tūkst. įmonių ir bendrovių. Meras pridūrė, kad bus imtasi ir kitų priemonių“ siekiant skubiai išplėsti skiepijimą, kad užbėgtume už akių omikron, taip pat visiems kitiems iššūkiams, kurių mums šiuo metu kelia COVIDas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt