Pasaulyje

2016.11.28 19:40

D. Trumpas grasina padaryti galą JAV ir Kubos santykių atšilimui, jei nebus „geresnio sandorio“

BNS 2016.11.28 19:40

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pagrasino padaryti galą Vašingtono ir Havanos santykių atšilimui, jeigu Kuba nepadarys tam tikrų nuolaidų žmogaus teisių srityje ir neatvers savo ekonomikos.

„Jeigu Kuba nenori geresnio sandorio kubiečiams, kubiečių ir amerikiečių kilmės žmonėms ir Jungtinėms Valstijoms, aš nutrauksiu tą susitarimą“, – parašė D. Trumpas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Šis griežtas D.Trumpo pareiškimas paskelbtas praėjus dienai po to, kai jo patarėjai pažadėjo pasiekti „geresnį susitarimą“ su komunistine sala po buvusio jos lyderio Fidelio Castro mirties. Jie nenurodė, kaip tai galėtų paveikti istorinį santykių atšilimą, kuris prasidėjo Baracko Obamos prezidentavimo laikotarpiu.

Nors po F. Castro mirties praėjusį penktadienį D. Trumpas pavadino jį žmogžudžiu ir tironu, iki pirmadienio niekas iš išrinktojo prezidento aplinkos tiesiogiai negrasino užbaigti santykių atšilimo, apie kurį B. Obama ir Kubos vadovas Raulis Castro paskelbė 2014 metais.

Pasak D. Trumpo komandos, darbą baigianti demokratų administracija padarė per daug nuolaidų Havanai, ypač sušvelnindama 1962 metais JAV paskelbtą ekonominį embargą, mainais neužsitikrindama jokių esminių nuolaidų tokiose srityse, kaip žmogaus teisės, demokratija ir judėjimas prie laisvosios rinkos ekonomikos.

„Mums reikia geresnio susitarimo“, – sakė D.Trumpo administracijos vadas Reince`as Priebusas kanalui „Fox News“ sekmadienį.

Pats D. Trumpas šeštadienį paskelbė tik trumpą žinutę apie Kubos revoliucijos lyderio mirtį: „Fidelis Castro mirė!“