Pasaulyje

2021.12.06 16:04

Putinas žada Bideno prašyti garantijų, kad NATO nesiplėstų į Rytus

ELTA2021.12.06 16:04

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį per virtualų susitikimą su JAV prezidentu Joe Bidenu ketina siekti bendrų saugumo garantijų.

Pasak naujienų agentūros „Interfax“, Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pirmadienį pareiškė, kad pagrindinė abiejų lyderių susitikimo tema bus saugumo garantijos Rusijai ir NATO.

V. Putinas neseniai pareikalavo, kad NATO nutrauktų savo plėtrą į Rytus ir pateiktų rašytines saugumo garantijas. Rusijos prezidentas taip pat nurodė, kad Maskva yra pasirengusi pasiūlyti Aljansui nuosavas saugumo garantijas.

„Akivaizdu, kad saugumo garantijos negali būti vienpusės“, – tvirtino D. Peskovas.

Pasak Kremliaus, virtualus Rusijos ir JAV lyderių susitikimas prasidės apie 15 val. Grinvičo (17 val. Lietuvos) laiku antradienį. Anksčiau šiemet Ženevoje įvyko pirmasis V. Putino ir J. Bideno susitikimas nuo pastarojo kadencijos pradžios sausį.

Manoma, kad lyderių susitikimo metu, be kita ko, bus aptariama pastaruoju metu Ukrainoje padidėjusi įtampa, JAV apkaltinus Rusiją prie Ukrainos sienų sutelkus daugybę karių. NATO ėmė nerimauti, kad Maskva galimai planuoja įsiveržimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt