Pasaulyje

2021.12.06 16:00

ES metams pratęsė sankcijas Kinijai dėl šalies vykdomų represijų prieš uigūrus

ELTA2021.12.06 16:00

Europos Sąjunga (ES) metams pratęsė sankcijas Kinijai dėl uigūrų musulmonų mažumos engimo Sindziango regione. Tai pirmadienį Briuselyje pranešė šalių narių Taryba.

ES įsipareigojusi „smerkti žmogaus teisių pažeidimus visur ten, kur jie vykdomi“, sakoma pranešime. Iki kitų metų gruodžio pratęstas ir baudžiamųjų priemonių dėl žmogaus teisių pažeidinėjimo tokiose šalyse, kaip Rusija, Libija ir Šiaurės Korėja taikymas.

Praėjusį pavasarį įvestos ES sankcijos atsakingiems Kinijos asmenims sukėlė diplomatinę įtampą tarp ES ir Pekino. Reaguodama Kinijos vyriausybė įvedė atsakomąsias sankcijas Europos politikams, ekspertams ir institucijoms.

ES sankcijos numato, kad įšaldomas visas sankcionuojamų fizinių ar juridinių asmenų turtas. Be to, draudžiama jiems skirti lėšų ar ekonominių resursų. Sankcionuojamiems asmenims draudžiama atvykti į ES. Sankcijos taikomos Sindziango viešojo saugumo biurui bei Sindziango uigūrų autonominio regiono partijos komiteto atstovams.

Sankcionuojamiems asmenims, anot ES, tenka atsakomybė dėl masinio savavališko uigūrų ir kitų musulmonų mažumų internavimo ir žeminančio elgesio su jais, taip pat sistemingo jų religijos ir pažiūrų laisvės pažeidinėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt