Pasaulyje

2021.12.06 15:39

Čekija dėl COVID-19 uždaro dalį kalėdinių miestelių, tai piktina prekybininkus

Aurimas Piečiukaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.06 15:39

Čekijoje kalėdinių miestelių uždarymas dėl COVID-19 kelia diskusijas: prekybininkai Vyriausybės sprendimą kritikuoja, o dėl spragos taisyklėse, dalis mugių veikia ir toliau.

Dar lapkritį tik atverti Prahos Kalėdų mugių kioskeliai langus vėl turėjo užverti. Bandydama sulėtinti atvejų augimą, vyriausybė ne tik sutrumpino barų ir restoranų darbo laiką, bet ir nurodė kalėdines miestelius uždaryti visoje šalyje.

Žinios. Širinskienės sprendimo nustebintas Karbauskis sako, kad tai lėmė įtampos su kitais frakcijos nariais

Nors Vyriausybė neįvedė tokio karantino, kaip Austrijoje, sezoniniai prekeiviai piktinasi, kad taisyklės griežtėja tik jiems ir sako nesuprantantys priemonių tikslo.

„Kalėdų mugės vyksta kasmet, o dabar, likus vos dienai iki advento vyriausybė priėmė tokį sprendimą, kurį pateisina tik pati. Juk kitos parduotuvės, prekybos centai yra perpildyti žmonių. Tik Kalėdų mugės uždarytos. Tai šokiruojantis absurdas“, – sakė Kalėdų mugių organizatorė Hana Tietzek.

Bet vienur sostinėje Kalėdų mugės – apmirusios, o Vaclovo aikštės Kalėdiniame miestelyje Prahos gyventojai ir svečiai vaišinasi skanėstais ir graibsto rankdarbius. Mugę organizuoja rajono savivaldybė, pabrėžianti, kad tai – labdaros renginys, tad ir ribojimai netaikomi.

„Kalėdų mugė vykstanti Vaclovo aikštėje yra kultūros renginys, kuris pagal Prahos savivaldybės sprendimą gali vykti, o savivaldybė yra viena organizatorių“, – pabrėžė Pirmojo Prahos rajono meras Petras Hejma.

Pasak savivaldybės, ribojimai nesąžiningi Kalėdų mugių atžvilgiu.

„Paradoksas, kad Kalėdų mugės draudžiamos, bet ūkininkų turgus nebevyksta“, – sakė P. Hejma.

Bet Vyriausybė pabrėžia, kad visos priemonės būtinos, planuoja, jog skiepytis bus privaloma vyresniems nei 60 m. bei kritiniuose sektoriuose dirbantiems čekams, mat ir praėjusią savaitę naujų atvejų skaičius per dieną viršijo 15 tūkstančių, o kai kuriomis dienomis ir 20.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt