Pasaulyje

2021.12.06 13:50

Minskas skelbia atsakomąsias sankcijas: žada varžyti ES ir JK avialinijų darbą

atnaujinta 15.09
LRT.lt, BNS2021.12.06 13:50

Baltarusijos režimas paskelbė atsakomąsias sankcijas po to, kai JAV, Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė paskelbė savo sankcijas Minsko pareigūnams ir subjektams dėl neteisėto migrantų gabenimo.

Kaip skelbiama Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijos pranešime, režimas draus tam tikrų prekių importą iš sankcijas įvedusių valstybių, taip pat žadama paskelbti sankcijas prieš ES ar Jungtinės Karalystės avialinijas, reaguojant į Vakarų įvestas sankcijas kompanijai „Belavia“.

Taip pat bus išplėstas asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Baltarusiją, sąrašas. Pranešime pabrėžiama, kad vienas svarbiausių atsakomųjų veiksmų – režimas tęs sąjunginės valstybės su Rusija programų įgyvendinimą, rašo leidinys „Zerkalo“.

Kam tiksliai bus taikomos sankcijos, Baltarusijos ministerija nedetalizuoja, bet žada imtis ir „kitų neviešų žingsnių“.

„Kaip atsakomąsias priemones į neteisėtą išorinį sankcijų spaudimą, kuriuo siekiama pakirsti Baltarusijos suverenitetą ir pabloginti Baltarusijos piliečių gerovę, Baltarusijos Respublikos vyriausybė, siekdama apsaugoti nacionalinius interesus, nusprendė uždrausti įvežti į šalį kai kurias prekes, pagamintas šalyse, kurios taiko neteisėtas prieš Baltarusiją nukreiptas sankcijas“, – teigiama Baltarusijos URM interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

Pažymima, jog atitinkamas nutarimas bus pasirašytas artimiausiu laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt