Pasaulyje

2021.12.06 13:41

Pristatyta naujoji Vokietijos Vyriausybė, sudaryta lyčių lygybės principu

atnaujinta 16.26
BNS2021.12.06 13:41

Olafas Scholzas, kuris šią savaitę bus išrinktas Vokietijos kanclerės Angelos Merkel įpėdiniu, pirmadienį pristatė pirmąjį lyčių pusiausvyros principu sudarytą šalies ministrų kabinetą, kuriame moterys turės svarbiausius saugumo srities portfelius.

Socialdemokratų partijos (SPD) nario O. Scholzo pirmąkart per pastaruosius 16 metų suburtoje centro kairiųjų Vyriausybėje sveikatos apsaugos ministro pareigas eis epidemiologas Karlas Lauterbachas.

„Man svarbi lygybė, todėl iš 16 ministrų bus aštuoni vyrai ir aštuonios moterys“, – pareiškė O. Scholzas, vadinantis save feministu.

Žaliųjų partijai, būsimosios koalicinės Vyriausybės partnerei, į užsienio reikalų ministres pasiūlius savo bendrapartietę Annaleną Baerbock, nuspręsta, kad gynybos ministro postas atiteks SPD atstovei Christine Lambrecht, iki šiol vadovavusiai Teisingumo ministerijai.

„Visos užsienio misijos bus nuolat peržiūrimos“, – po chaotiško užsienio pajėgų pasitraukimo iš Afganistano žurnalistams sakė Ch. Lambrecht, ragindama pasirūpinti, kad kiekviena operacija turėtų „aiškią pasitraukimo strategiją“.

Regioninė deputatė Nancy Faeser taps pirmąja Vokietijos vidaus reikalų ministerijai vadovaujančia moterimi. Ji pareiškė pagrindiniu prioritetu laikysianti kovą su „didžiausia grėsme: dešiniųjų ekstremizmu“ po virtinės aukų pareikalavusių ultradešiniųjų išpuolių šalyje.

K. Lauterbachas – žymus, bet prieštaringai vertinamas veikėjas, nuolat raginantis imtis griežtesnių priemonių koronaviruso plitimui sustabdyti – bus Vyriausybės koordinatorius kovoje su pandemija.

O. Scholzas sakė esąs tikras, jog „dauguma vokiečių“ nori, kad į šį postą būtų paskirtas būtent K. Lauterbachas.

„Slaugytojai ir gydytojai nusipelno, kad [sveikatos apsauga] būtų laikoma svarbiausiu Vokietijos politikos prioritetu“, – pareiškė būsimasis kancleris, daugeliui ligoninių pranešant, kad jų reanimacijos skyriai artėja prie pajėgumų ribos dėl COVID-19 pacientų antplūdžio.

SPD laimėjo rugsėjo 26 dieną vykusius visuotinius rinkimus ir praėjusį mėnesį susitarė dėl koalicijos su Žaliųjų partija, pasisakančia už ekologišką kursą, taip pat su verslui palankia Laisvąja demokratų partija (FDP).

Parlamentas trečiadienį ruošiasi oficialiai išrinkti O. Scholzą naujuoju kancleriu.

16 metų Europos didžiausiai ekonomikai vadovavusi A. Merkel traukiasi iš politikos.

Žalieji patvirtino naujos valdančiosios koalicijos sutartį

Vokietijos žaliųjų partija pirmadienį pranešė, kad jos nariai patvirtino naujos valdančiosios koalicijos sutartį su kitom dviem partijomis, ir šis žingsnis atveria kelią parlamentui išrinkti kancleriu socialdemokratą Olafą Scholzą.

Žaliųjų partijos narių balsavimas buvo paskutinė kartelė, kurią reikėjo įveikti tvirtinant praeitą mėnesį sudarytą koalicijos sutartį. O. Scholzo centro kairioji Socialdemokratų partija (SPD) ir libertarinė Laisvoji demokratų partija (FDP) susitarimą patvirtino per savo suvažiavimus praeitą savaitgalį.

Žaliųjų partija buvo vienintelė, kurios eiliniai nariai turėjo pritarti tokiai sutarčiai. Partijos generalinis sekretorius Michaelis Kellneris (Michaelis Kelneris) pirmadienį sakė, kad sutarčiai pritarė 86 proc. balsavusiųjų.

Planuojama, kad parlamentas O. Scholzą išrinks kancleriu trečiadienį. Tokiu būdu bus galutinai užbaigtas 16 metų Vokietijai vadovavusios kanclerės Angelos Merkel darbas prie vyriausybės vairo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt