Pasaulyje

2021.12.06 11:03

JAV infektologas Fauci: duomenys apie omikron sukeliamos ligos eigą yra „padrąsinantys“

ELTA2021.12.06 11:03

Pirminiai duomenys apie omikron atmainos sukeliamos COVID-19 ligos eigą yra „šiek tiek padrąsinantys“, teigia žinomas JAV infektologas Anthony'is Faucis.

Omikron Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), kuri pirmoji pranešė apie šią atmainą, turi „perdavimo pranašumą“, sekmadienį interviu kanalui CNN sakė A. Faucis. Jis pažymėjo, kad ši šalis prieš tai fiksavo žemą sergamumo kreivę, „kuri vėliau dėl omikron kone vertikaliai šovė į viršų“.

„Nors dar per anksti sakyti kažką konkretaus, kol kas neatrodo, kad ji (omikron) sukelia labai sunkią ligą, – teigė infektologas. – Kol kas ženklai yra šiek tiek padrąsinantys.“

Šiuo metu atliekami tyrimai nustatyti, ar smarkiai mutavusi omikron yra labiau perduodama nei kitos žinomos koronaviruso atmainos ir ar ji atspari dabartinėms vakcinoms. Rezultatų tikimasi po kelių savaičių.

„Manau, kad esama realios rizikos, jog vakcinų veiksmingumas sumažės, – kanalui ABC sakė farmacijos kompanijos „Moderna“ prezidentas Stephenas Hoge. – Tačiau nežinau, kokiu lygiu. Ar įvyks tokia pati situacija, kaip su delta, kai vakcinos neprarado veiksmingumo, ar veiksmingumas sumažės 50 proc. ir vakcinas reikės patobulinti.“

„Moderna“, kaip ir kitos farmacijos kompanijos, įskaitant „Pfizer“, jau pradėjo savo vakcinų pritaikymą omikron, jei atsirastų tokių preparatų paklausa.

Apie užsikrėtimo omikron atmaina atvejus jau pranešta 15-oje JAV valstijų ir dar 40-yje pasaulio šalių. JAV praėjusią savaitę apribojo susisiekimą su PAR ir dar septyniomis Afrikos šalimis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt