Pasaulyje

2021.12.06 10:44

Italijoje įsigalioja griežti ribojimai: COVID-19 pažymėjimai privalomi transporte, restoranuose

ELTA2021.12.06 10:44

Italijoje pirmadienį įsigaliojo sugriežtinti koronaviruso ribojimai, apimantys naujas, prieš nepasiskiepijusius asmenis nukreiptas taisykles.

Nuo pirmadienio tik pasiskiepiję ar persirgę žmonės gali būti aptarnaujami restoranų viduje, eiti į kiną, linksmintis naktiniuose klubuose ar stebėti futbolo rungtynes stadionuose. Šios taisyklės, kurias priėmė premjero Mario Draghio vadovaujama Vyriausybė, šalyje galios iki sausio 15 dienos.

Taip pat griežtinamos taisyklės viešajame transporte ir viešbučiuose. Iki šiol vadinamąjį žaliąjį pasą reikėdavo parodyti tik įlipant į tolimojo susisiekimo traukinius, tačiau nuo pirmadienio atitinkamas dokumentas reikalingas ir metro, autobusuose bei trumpojo nuotolio traukiniuose.

Ribojimai netaikomi jaunesniems nei 12 m. vaikams, kadangi jie šalyje dar neturi galimybės pasiskiepyti nuo koronaviruso. Tačiau tokias sąlygas jiems ketinama sudaryti jau nuo gruodžio 16 dienos.

Tuo metu gruodžio 15 dieną bus išplėsta vakcinacijos prievolė ir nuo tada apims mokyklų darbuotojus, policijos pareigūnus ir karius. Privaloma sveikatos priežiūros darbuotojų vakcinacija galioja dar nuo šių metų balandžio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt