Pasaulyje

2021.12.06 07:34

Rinkimų komisija: Gambijos prezidentu perrinktas dabartinis šalies vadovas Barrow

BNS2021.12.06 07:34

Adama Barrow sekmadienį buvo paskelbtas Gambijos prezidento rinkimų nugalėtoju.

Rinkimų komisijos pirmininkas Alieu Momaras Njie paskelbė, kad dabartinis šios nedidelės Afrikos šalies vadovas buvo perrinktas antrai kadencijai.

Prieš tai jis žurnalistams paskelbė galutinius rezultatus, kitiems kandidatams užginčijus ankstesnius dalinius rezultatus, rodžiusius, kad A. Barrow išsiveržęs į priekį daugelyje rinkimų apygardų.

Remiantis rinkimų komisijos paskelbtais rezultatais, A. Barrow, kuris prezidento pareigas pradėjo eiti prieš penkerius metus, išstumdamas daugiau nei du dešimtmečius trukusią diktatūrą, surinko daugiau nei 53 proc. balsų. Jo pagrindinis varžovas Ousainou Darboe sulaukė 27,7 proc. rinkėjų palaikymo.

Šeštadienį įvykę rinkimai, pirmieji po to, kai buvęs diktatorius Yahya Jammehas, pasitraukė į tremtį, laikomi itin svarbiais jaunai Vakarų Afrikos demokratijai.

Paskelbus apie A. Barrow pergalę, minios jo šalininkų žygiavo sostinės gatvėmis skambant muzikai ir šoko.

A. Barrow sulaukė gausių ovacijų, kai kreipėsi į juos su „didžiuliu džiaugsmo ir nuolankumo jausmu“ ir paragino savo šalininkus gerbti tuos, kurie balsavo už jo oponentus „laisvuose, sąžininguose ir skaidriuose rinkimuose“.

„Padarysiu viską, ką galiu, ir panaudosiu visus turimus išteklius, kad Gambija taptų geresne vieta mums visiems“, – sakė jis.

Prieš paskelbiant galutinius rezultatus, trys A. Barrow varžovai atmetė tarpinius rezultatus, rodžiusius, kad dabartinis šalies vadovas išsiveržęs į priekį.

„Šiame etape mes atmetame iki šiol paskelbtus rezultatus“, – bendrame pranešime pabrėžė Ou. Darboe ir dar du kandidatai. Jie pareiškė apsvarstysiantys įvairius galimus žingsnius.

Gambiečiai šeštadienį plūdo prie balsadėžių, kad pasirinktų, kas vadovaus jų šaliai – mažiausiai žemyninėje Afrikoje – ateinančius penkerius metus, o rinkėjų aktyvumas siekė 87 proc., rodo oficialūs rezultatai.

Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos (ECOWAS) rinkimų stebėjimo misijos vadovas Ernestas Bai Koroma sekmadienį paskelbtame pareiškime „kreipėsi į visus kandidatus, ragindamas geranoriškai priimti rinkimų rezultatus“.

„Nebus nei nugalėtojų, nei pralaimėtojų, o tik vienas nugalėtojas – Gambijos žmonės“, – paragino E. Bai Koroma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt