Pasaulyje

2021.12.04 14:51

Indonezijoje išsiveržė Semeru ugnikalnis

BNS2021.12.04 14:51

Aukščiausias ugnikalnis Indonezijos tankiausiai apgyventoje Javos saloje šeštadienį pradėjo spjaudyti aukštus ir tirštus vulkaninių pelenų debesis, sukeldamas aplinkinių gyventojų paniką, pranešė pareigūnai.

Išsiveržus 3 676 m aukščio Semeru ugnikalniui, stūksančiam Lumadžango rajone Rytų Javos provincijoje, keliuose aplinkiniuose kaimuose krito pelenų lietus, bet pranešimų apie nukentėjusius žmones nebuvo.

Išsiveržimą, prasidėjusį apie 15 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku, lydėjo audra su perkūnija ir liūtis, todėl susiformavo purvo nuošliauža, sugriovusi mažiausiai vieną tiltą tarp Pronodživo ir Kandipuro gyvenviečių, taip pat sutrikdžiusi žmonių evakuaciją iš pavojingos teritorijos, televizijai „TVOne“ sakė Lumadžango rajono administracijos vadovas Thoriqulas Haqas.

„Tiršti pelenų stulpai apgaubė tamsa kelis kaimus“, – nurodė T. Haqas ir pridūrė, kad šimtai gyventojų persikėlė į laikinus evakuacijos centrus arba pasitraukė į kitas saugias vietas.

Televizijos reportažuose matyti panikos apimti žmonės, besitraukiantys iš teritorijos, gaubiamos didžiulių pelenų debesų.

Semeru vėliausias išsiveržimas įvyko pernai gruodį ir tęsėsi iki sausio, bet tąsyk apsieita be aukų.

Dėl naujausio išsiveržimo vietos tarnybos apribojo lankymąsi teritorijoje 5 km spinduliu aplink kraterį.

Indonezija priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ – sričiai, dėl tektoninių plokščių judesių pasižyminčiai dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.

Šioje Pietryčių Azijos salų valstybėje yra beveik 130 veikiančių ugnikalnių.

2018 metų pabaigoje išsiveržus ugnikalniui sąsiauryje tarp Javos ir Sumatros salų įvyko povandeninė žemės nuošliauža, sukėlusi cunamį, nusinešusį daugiau kaip 400 žmonių gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt