Pasaulyje

2021.12.03 23:10

Meksikoje nustatytas pirmasis užsikrėtimo koronaviruso omikron atmaina atvejis

ELTA2021.12.03 23:10

Meksikoje nustatytas pirmasis užsikrėtimo koronaviruso omikron atmaina atvejis. Tai penktadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Infekcija diagnozuota 51 metų amžiaus žmogui iš Pietų Afrikos, - sakoma pranešime. – Jis atvyko į mūsų šalį lapkričio 21-ąją, po šešių dienų jam pasireiškė simptomai, būdingi lengvai COVID-19 sukeliamos ligos formai. PGR testo ir antigeno tyrimo rezultatai buvo teigiami“.

Šiuo metu pacientas yra saviizoliacijoje. Su juo bendravusiems žmonėms užsikrėtimo simptomai nepasireiškė.

Anksčiau šią savaitę Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras pareiškė, jog vyriausybė nemano, kad omikron atmainos atsiradimas yra priežastis ypač nerimauti, ir neketina vėl imtis ekonominės veiklos apribojimų.

Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija paženklino Afrikos pietuose aptiktą koronaviruso atmainą В.1.1.529 graikų abėcėlės raide omikron. Preliminariais duomenimis, ji yra labiau užkrečiama ir sparčiau plinta.

Anksčiau penktadienį Ženevoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertė Maria Van Kerkhove pareiškė, kad koronaviruso omikron atmaina jau aptikta 38-iose šalyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt