Pasaulyje

2021.12.03 19:32

ES skiria Ukrainai 1,4 milijono eurų kovai su hibridinėmis atakomis

ELTA2021.12.03 19:32

Europos Sąjunga (ES) skirs Ukrainai 1,4 mln. eurų kovai su hibridinėmis atakomis. Tai penktadienį po susitikimo su šalies vidaus reikalų ministru Denisu Monastyrskiu pranešė ES delegacijos Ukrainoje vadovas Matti Maasikas.

„Įvyko savalaikis pokalbis su ministru Monastyrskiu apie situaciją Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje. ES solidarizuojasi su Ukraina, padeda ryžtingai reaguoti į hibridinius išpuolius, nepažeidžiant žmogaus teisių. Vykdomas pirmasis lėšų – 1,4 mln. eurų – skyrimas“, – parašė jis tviteryje.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba gruodžio 2 dieną pareiškė, kad Europos Taryba nusprendė skirti Ukrainai lėšų iš Europos taikos fondo. Į finansinį paketą visų pirma bus įtrauktas materialinės ir techninės pagalbos teikimas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų potencialui plėtoti ir stiprinti. Tokia pagalba, pridūrė ministras, palies keturias sritis: mediciną, inžinerinius pajėgumus ir išminavimo priemones, mobilumą ir logistiką bei kibernetinį saugumą.

Savo ruožtu ES Taryba paskelbtame pareiškime patvirtino Ukrainai trejiems metams pagal gynybos pagalbos programą skyrusi 31 mln. eurų, taip pat 7 mln. eurų panašiems projektams Moldovoje ir 12,75 mln. eurų Sakartvele.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt