Pasaulyje

2021.12.03 19:13

Vokietija planuoja iš šalies išsiųsti britą, įtariamą šnipinėjus Rusijai

BNS2021.12.03 19:13

Buvusiam britų ambasados Berlyne darbuotojui, įtariamam šnipinėjimu Rusijai, gresia išsiuntimas į Jungtinę Karalystę, penktadienį pranešė pareigūnai.

Apie tai, kad Brandenburgo prokuratūra nagrinėja JK vyriausybės ekstradicijos prašymą, pirmasis pranešė Vokietijos savaitraštis „Spiegel“.

Įtariama, kad darbuotojas, kurį prokurorai įvardija kaip Davidą S., o vietos žiniasklaida – kaip Davidą Smithą, „perdavė dokumentus, kuriuos gavo vykdydamas savo profesinę veiklą, Rusijos žvalgybos atstovui“, nurodė federalinė prokuratūra.

Britanijos ambasadoje Berlyne įsidarbinęs, „kaltinamasis mainais gavo neįvardintą sumą grynųjų pinigų“, nurodė prokuratūra suimant D. Smithą.

Teigiama, kad įtariamasis Rusijos žvalgybai perdavė informaciją, susijusią su Britanija ir Vokietija, rašo „Spiegel“. Remiantis savaitraščiu, vyras priešinasi savo ekstradicijai.

Jis buvo suimtas rugpjūčio mėnesį per bendrą britų ir vokiečių pareigūnų operaciją.

Vyras yra vienas iš virtinės įtariamų Rusijai šnipinėjusių asmenų, išaiškintų Vokietijoje.

Birželio mėnesį Vokietijos policija suėmė ir šnipinėjimu Maskvai apkaltino rusų mokslininką, dirbusį viename pietinio Augsburgo miesto universitete.

Vasarį Vokietijos prokurorai šnipinėjimu apkaltino vieną vokietį už parlamento pastatų aukštų planų perdavimą Rusijos slaptosioms tarnyboms 2017 metais.

Įtampa Berlyno ir Maskvos santykiuose tvyro dėl daugybės šnipinėjimo atvejų ir nesutarimų, taip pat dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apnuodijimo, po kurio jis buvo gydomas Berlyne, ir įkalinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt