Pasaulyje

2016.11.25 21:10

V. Putinas Holivudo žvaigždei S. Seagalui įteikė Rusijos pasą

ELTA 2016.11.25 21:10

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį Holivudo žvaigždei Stevenui Seagalui asmeniškai įteikė Rusijos pasą ir sakė besiviliantis, kad tai simbolizuos įtemptų Maskvos ir Vašingtono santykių gerėjimo pradžią, praneša naujienų agentūra AFP.

Per televiziją transliuoto susitikimo metu abu vyrai sėdėjo prie apskritojo stalo, V. Putinas Holivudo kovinių filmų žvaigždei parodė, kur pasirašyti. Tuomet jie atsistojo ir paspaudė vienas kitam rankas. V. Putinas trumpai pasveikino aktorių, o šis jam padėkojo rusiškai.

V. Putinas sakė tikįs, kad S. Seagalo įtraukimas į pastaraisiais metais Rusijos pilietybę gavusių įžymybių sąrašą gali būti laikomas ženklu, kad JAV ir Rusijos santykiai palaipsniui normalizuosis.

S. Seagalas paso įteikimą pavadino didele garbe, o Rusijos prezidentas savo ruožtu išreiškė viltį, kad jiedu ir toliau palaikys asmeninį ryšį.

S. Seagalas yra paskutinysis iš Vakarų šalių įžymybių, kuriam buvo suteikta Rusijos pilietybė, prieš tai asmeniškai susibičiuliavus su V. Putinu. Vienas jų – prancūzų aktorius Gerardas Depardieu, Rusijos pasą gavęs 2013 metais.

Nors S. Seagalas pasiekė šlovės viršūnę praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje–10-ojo dešimtmečio pradžioje, nusifilmavęs juostose „Apsuptyje“ („Under Siege“) ir „Niko“ („Above the Law (Nico)“), jis vis dar labai populiarus Rytų Europoje. Tai įrodo ir faktas, kad sausio mėnesį pilietybę jam suteikė ir Serbija.

Rusijai aneksavus Krymą, S. Seagalas V. Putiną pavadino vienu iškiliausių pasaulio lyderių ir aneksuotame pusiasalyje net koncertavo su savo bliuzo grupe.