Pasaulyje

2021.12.03 10:30

Lukašenka sureagavo į paskelbtas sankcijas: Vakarų sprendimui ruošėmės šešis mėnesius

atnaujinta 12.52
LRT.lt, BNS2021.12.03 10:30

Autoritaras Aliaksandras Lukašenka penktadienį sureagavo į Vakarų bendruomenės paskelbtas sankcijas Minsko režimo pareigūnams ir sąsajų su juo turinčioms įmonėms, rašo Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

Neteisėtas šalies lyderis pažymėjo, kad „tai ne pirmas kartas, kai Baltarusija patiria spaudimą sankcijomis. Maža to, šalis tam ruošėsi mažiausiai šešis mėnesius, o vyriausybė tam turi įsteigusi vadinamąją antikrizinę būstinę“.

„Vyriausybė turėtų šiuos klausimus spręsti iš esmės, be biurokratijos, kariškai“, – kalbėjo Baltarusijos autoritaras, nepaaiškindamas šių žodžių esmės.

„Mūsų ekonomika patiria beprecedentį savo mastu... spaudimą iš išorės. Tęsiami ne tik agresyvi retorika, bet ir veiksmai. Vadinasi, reiktų kruopščiai išanalizuoti mūsų taikomas priemones. Galvoju, kad tai jau padaryta“, – sakė jis per Minske įvykusį pasitarimą dėl šalies socialinio ir ekonominio vystymosi.

Neteisėtas Baltarusijos vadovas aiškino, kad „Vakarai nuo pretenzijų jau perėjo prie griežtesnių reikalavimų ir ultimatumų“.

„Jie reikalauja, kad Baltarusija taptų panaši į Ukrainą. Cituoju: „demokratinė, perspektyvi, išsivysčiusi“ valstybė kaip Ukraina. Į ką jiems prieš dvi dienas buvo aiškiai atsakyta: mes niekada netapsime Ukraina. Kadangi esame baltarusiai, turime savo viziją“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Tarp juridinių asmenų, kuriems nuo šiol bus taikomos sankcijos, yra kompanijos „Belarusnafta“, „Belšyna“, „Grodna Azot“, pasienio specialiosios pajėgos (OSAM).

Sankcijos bus taikomos ir teismų sistemos, įskaitant Aukščiausiąjį Teismą, Valstybinės kontrolės komitetą, taip pat žiniasklaidos atstovams. Į sąrašus taip pat įtraukti aukšto rango pareigūnai, kelionių operatoriai, viešbučiai. Tarp pastarųjų yra valstybinė įmonė „Centrkurort“, turizmo bendrovė „Oskartur“, viešbučiai „Minsk“, „Planeta“.

ES patvirtinus penktą sankcijų Baltarusijai paketą sąrašuose iš viso yra 183 asmenys ir 26 organizacijos.

Briuselis kaltina Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą surengus „hibridinę ataką“ prieš ES, priviliojant tūkstančius migrantų iš Artimųjų Rytų ir nukreipiant juos prie Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos sienų.

A. Lukašenka neigia esąs už tai atsakingas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt