Pasaulyje

2021.12.03 08:50

JAV įveikė pirmąją kliūtį, siekdamos išvengti vyriausybės įstaigų uždarymo

BNS2021.12.03 08:50

JAV Atstovų Rūmai ketvirtadienį nubalsavo, kad federalinės agentūros dirbtų dar 11 savaičių, taip išvengiant daug kainuojančio vyriausybės įstaigų uždarymo švenčių sezonu, tačiau šios laikinos priemonės dar laukia sunkus kelias Senate.

Penktadienį 23 val. 59 min. turi pasibaigti vyriausybės įstaigų finansavimas, tad demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai priėmė laikiną įstatymą, kad įstaigų darbas galėtų tęstis iki vasario 18 dienos.

Pagal šią laikinąją priemonę nereikėtų artinantis Kalėdoms išleisti neapmokamų atostogų milijonų valstybės tarnautojų. Taip tektų daryti, jei pasibaigus finansavimui būtų uždaryti parkai, muziejai, kiti federaliniai objektai ir paslaugas teikiančios įstaigos.

Tačiau griežtosios linijos respublikonų grupelė grasina trukdyti priemonei Senate – taip ji ketina protestuoti prieš Baltųjų rūmų atsaką į pandemiją. Tai reiškia, kad uždarymas vis dar labai tikėtinas.

Šie respublikonai sako, kad nenusileis, jei demokratai nesutiks su balsavimu dėl prezidento Joe Bideno įpareigojimo didelėms kompanijoms vakcinuoti arba testuoti darbuotojus finansavimo nutraukimo.

Dešiniojo sparno respublikonų grupelė, kurioje gali būti tik du ar trys senatoriai, tvirtina, kad šiuo įpareigojimu puolama asmens laisvė.

Tik vienas Atstovų Rūmų respublikonas – eksprezidento Donaldo Trumpo priešininkas Adamas Kinzingeris – balsavo už ketvirtadienio laikinąją priemonę, priimtą 221 balsu. Prieš šią priemonę balsavo 212 Atstovų Rūmų narių.

Teoriškai priemonė sutektų įstatymų leidėjams papildomo laiko derėtis dėl išlaidų visiems likusiems fiskaliniams 2022 metams.

Tačiau jai turėtų pritarti visi 50 Senato respublikonų – lygiai pusė senatorių – kad nereikėtų įprastos, ne vieną dieną trunkančios procedūros ir būtų galima išvengti vyriausybės įstaigų uždarymo jau šį savaitgalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt