Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.25 11:06

Sirijos režimui bombarduojant Alepą žuvo 32 civiliai

BNS 2016.11.25 11:06

Mažiausiai 32 civiliai, tarp jų – penki vaikai, žuvo Sirijos režimui ketvirtadienį bombarduojant sukilėlių kontroliuojamas rytines Alepo miesto dalis, pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija, kuri žuvusiųjų skaičių padidino nuo 16.

Nevyriausybinės organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešime sakoma, kad ketvirtadienį žuvusių žmonių skaičius yra vienas didžiausių nuo lapkričio 15 dienos, kai režimas pradėjo rytinės Alepo dalies puolimą.

„Vakare (padėtis) paaštrėjo, vienas po kito vyko bombardavimai“, – naujienų agentūrai AFP sakė SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas ir pridūrė, kad daug žmonių dar yra po griuvėsiais.

„Daug sužeistų žmonių ir lavonų dar... yra po griuvėsiais“, – sakė jis ir nurodė, kad buvo bombarduojami keli rajonai sukilėlių kontroliuojamoje miesto dalyje.

AFP korespondentas pranešė, kad bombardavimas buvo kurtinantis. Jam pavyko nusigauti į al Mašado rajoną, kur jis matė gelbėtojus, visiškoje tamsoje tikrinančius vieno pastato griuvėsius.

Pasak reporterio, tas pastatas yra gatvėje, kuri buvo bombarduojama ir anksčiau. Sugriuvo trys pastato aukštai.

„Mes nesupratome, kas įvyko. Viskas aplink mus tiesiog griuvo“, – sakė gyventojas Ahmadas.

Nuo lapkričio 15-osios Alepe jau žuvo mažiausiai 188 civiliai, tarp jų – 27 vaikai, nurodo SOHR. Vyriausybės kontroliuojamoje vakarinėje miesto dalyje nuo sukilėlių ugnies žuvo 16 civilių, tarp jų – 10 vaikų.

R. Abdel Rahmanas sakė, kad ketvirtadienį žuvusių žmonių skaičius yra „vienas didžiausių per kelias pastarąsias dienas“.

Anksčiau ketvirtadienio vakarą rytiniame Alepo rajone Bab al Nairabe daug žalos padarė sprogimas, kurį, pasak gelbėtojų, sukėlė iš vyriausybinių pajėgų sraigtasparnio numesta sprogmenų prikrauta statinė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi