Pasaulyje

2021.12.02 19:54

Baltarusija pasmerkė „absurdiškas“ naujas sankcijas dėl migrantų krizės

atnaujinta 20.36
BNS2021.12.02 19:54

Baltarusija ketvirtadienį pasmerkė Vakarų šalių sprendimą išplėsti sankcijas Minsko režimui dėl migrantų krizės prie Europos Sąjungos rytinių sienų.

„ES sprendimo dėl naujausių sankcijų prieš suverenią Baltarusiją ir paties jų turinio absurdiškumo gylis dabar jau sunkiai suvokiamas“, – taip sakoma Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Minskas pridūrė, kad Europos pareigūnai neva „sugalvojo kažkokią agresiją iš taikios Baltarusijos pusės ir, nepaisydami sveiko proto, pateiktų faktų, pradėtų techninių konsultacijų ir papildomų priemonių, kurių Baltarusija imasi neteisėtai migracijai stabdyti, veidmainiškai sudavė sankcijų smūgį“.

Ministerija taip pat kaltina Vakarus „demonizuojant“ Baltarusiją ir pažadėjo, kad Minskas imsis „griežtų, asimetriškų, bet adekvačių“ atsakomųjų priemonių.

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai migrantų iš Vidurinių Rytų atvyko į Baltarusiją, tikėdamiesi per šią šalį patekti į Europos Sąjungą, kirtę Lietuvos, Latvijos arba Lenkijos sienas. Praeitą mėnesį apie 2 000 žmonių spaudžiant šalčiui buvo susitelkę improvizuotoje stovykloje prie sienos, bet galiausiai baltarusių pareigūnai šiuo žmones perkėlė į vieną logistikos centrą.

Europos Sąjunga, JAV, Kanada ir Jungtinė Karalystė ketvirtadienį išplėtė sankcijas Baltarusijai, įvesdamos suvaržymų virtinei vyriausybės veikėjų ir juridinių subjektų.

Į sankcijų sąrašus buvo įtraukta aukšto rango saugumo ir teisingumo sistemų pareigūnų, iškilių valstybinės žiniasklaidos veikėjų, Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos sūnus Dzmitras, su gynybos sektoriumi susijusių įmonių ir didelė kalio trašų eksportuotoka.

Vakarų šalys jau penktą kartą skelbia koordinuotas sankcijas neteisėto prezidento A. Lukašenkos režimui. Ankstesni suvaržymai buvo įvesti dėl Minsko režimo susidorojimo su opozicijos protestais, kilusiais po pernai įvykusių ginčijamų prezidento rinkimų, taip pat gegužę įvykusio oro bendrovės „Ryanair“ priverstinio nutupdymo Minske ir vieno juo skridusio opozicijos tinklaraštininko arešto.

Vakarų vyriausybės kaltina A. Lukašenką priviliojus migrantų į savo šalį, kad sukeltų krizę prie ES rytinių sienų, keršijant už ankstesnes sankcijas. Minskas tokius kaltinimus griežtai atmeta.

Daugiau apie sankcijas galite rasti čia:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt