Pasaulyje

2021.12.02 19:21

Norvegijoje omikron atmaina užsikrėtęs asmuo dalyvavo kalėdinėje vakarienėje

BNS2021.12.02 19:21

Norvegijos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad vienam iš dešimčių žmonių, užsikrėtusių COVID-19 po kalėdinės vakarienės Osle, buvo patvirtintas užsikrėtimas naujuoju omikron variantu.

Praėjusį penktadienį viename sostinės restorane vykusiame renginyje galėjo dalyvauti tik pasiskiepiję žmonės, sakoma vakarienę organizavusios kompanijos pranešime vietos žiniasklaidai.

Remiantis kitais pranešimais, vakarienėje dalyvavo maždaug 120 žmonių.

„Yra bemaž 50 žmonių, kuriems užsikrėtimas buvo nustatytas PGR testais, ir dar maždaug 10 asmenų, [kuriems užsikrėtimas patvirtintas] greitaisiais testais“, – sakė savivaldybės pareigūnė Tine Ravlo vietos žiniasklaidai. Pasak jos, visi šie asmenys buvo vakarienės svečiai.

Oslo savivaldybė nurodė, kad iki šiol patvirtintas vienas omikron atmainos atvejis ir dar „daugiau atvejų numatoma sulaukti“.

„Vyksta aktyvus kontaktų atsekimas, siekiant sumažinti užrakto plitimo ir dar didesnio protrūkio galimybę“, sakoma pranešime.

Jeigu pasitvirtintų, kad visi tikrinami asmenys užsikrėtė omikron atmaina, tai būtų didžiausias naujosios atmainos protrūkis Europoje.

Be to, jeigu bus patvirtinta, kad visi vakarienėje dalyvavę asmenys buvo pasiskiepiję, kils klausimų dėl dabartinių vakcinų veiksmingumo saugant nuo naujosios viruso atmainos.

Didelė teigiamų testų dalis yra „požymis, kad tai yra užkrečiamas variantas, be jokios abejonės“, sakė kita Oslo pareigūnė Jorunn Thaulow.

Norvegija iki septynių dienų pratęsė izoliacijos laikotarpį žmonėms, užsikrėtusiems omikron atmaina, o kontaktą su jais turėjusiems atimiesiems karantinas pratęstas iki 10 dienų.

Skandinavijos šalis, pastaruoju metu registruojanti išaugusius užsikrėtimų COVID-19, hospitalizacijos ir mirties atvejų skaičius, trečiadienį pranešė nustačiusi pirmuosius keturis užsikrėtimo omikron atmaina atvejus.

Kalėdinę vakarienę organizavo atsinaujinančių energijos šaltinių kompanija „Scatec“.

Suomijoje užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo koronaviruso omikron atmaina atvejis

Suomijoje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronaviruso omikron atmaina atvejis. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas.

„Suomijoje išaiškintas žmogus, užsikrėtęs omikron atmaina“, – sakoma pranešime.

Be to, kitiems su šiuo asmeniu bendravusiems žmonėms taip pat diagnozuotas COVID-19, bet kol kas nenustatyta, kokia atmaina jie užsikrėtę. Visi infekuotieji grįžo į Suomiją iš Švedijos.

Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija paženklino Afrikos pietuose aptiktą koronaviruso atmainą В.1.1.529 graikų abėcėlės raide omikron. Preliminariais duomenimis, ji yra labiau užkrečiama ir sparčiau plinta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt