Pasaulyje

2021.12.02 18:48

Landsbergis ESBO ministrų taryboje ragino vykdyti įsipareigojimus demokratijos srityje

BNS2021.12.02 18:48

Antradienį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ministrų tarybos susitikime Švedijos sostinėje Stokholme dalyvavęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo kalboje ragino ESBO dalyvaujančias šalis vykdyti savo įsipareigojimus teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių srityje.

Taip pat ministras ragino šalis susitelkti, sprendžiant tebesitęsiančius konfliktus Ukrainoje, Sakartvele, Moldovoje bei pasmerkė demokratijos ir žmogaus teisių suvaržymus Rusijoje ir Baltarusijoje, Minsko režimo vykdomą hibridinę ataką, instrumentalizuojant neteisėtą migraciją prie išorinės Europos Sąjungos (ES) sienos, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Ar tokiam saugumui ir bendradarbiavimui buvo sukurta ESBO? Turime grąžinti pasitikėjimą tarp valstybių narių ir įsipareigoti gerbti tarptautinės teisės normas“, – pranešime teigė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras taip pat išsakė paramą politiniams kaliniams ir žmogaus teisių gynėjams, kvietė ginti laisvą žiniasklaidą ir užtikrinti žurnalistų saugumą.

G. Landsbergis susitikimuose su Kanados užsienio reikalų ministre Mélanie Joly, ESBO Parlamentinės Asamblėjos pirmininke Margareta Cederfeld, ESBO aukštuoju komisaru tautinėms mažumoms Kairatu Abdrachmanovu aptarė tebesitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą, kitus konfliktus ESBO regione, situaciją ES−Baltarusijos pasienyje, kitus aktualius saugumo ESBO erdvėje klausimus.

Ministras G. Landsbergis taip pat susitiks ir su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

Ministras taip pat dalyvavo renginiuose, skirtuose aptarti patraukimo atsakomybėn už žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje galimybes ir padėtį Kryme, Ukrainoje, kuriuose pabrėžė, kad tik bendromis tarptautinėmis pastangomis padėsime Baltarusijos piliečiams siekti teisingumo už tebesitęsiančius beprecedenčius žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus jų šalyje.

Šiuo metu ESBO pirmininkauja Švedija, 2022 metais pirmininkavimą pradės Lenkija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt