Pasaulyje

2021.12.02 17:38

JAV paskelbė naujas sankcijas Baltarusijos režimui: sąraše ir Lukašenkos sūnus

atnaujinta 18.08
LRT.lt, BNS2021.12.02 17:38

Jungtinės Valstijos ir kelios svarbios Vašingtono sąjungininkės ketvirtadienį išplėtė sankcijas Baltarusijai, įvesdamos suvaržymus kai kuriems vyriausybės veikėjams ir juridiniams subjektams už žmogaus teisių pažeidimus ir paramą „migrantų kontrabandai“ kurstymą.

Sankcijų sąraše atsidūrė 20 asmenų, 12 organizacijų ir 3 valstybiniai lėktuvai.

JAV sankcijos bus taikomos Baltarusijos kalio trąšų įmonei „Belaruskalij“, kuri yra viena didžiausių šios produkcijos gamintojų pasaulyje ir laikoma svarbiu Minsko režimo pajamų šaltiniu. Suvaržymai taip pat bus taikomi bendrovėms „Transaviaeksport“, „Slavkalij“ ir „Beltecheksport“.

JAV sankcijų sąraše atsidūrė Baltarusijos valstybinės sienos apsaugos vadovas Anatolis Lapo, Aliaksandro Lukašenkos sūnus Dmitrijus Lukašenka, Baltarusijos kalio įmonė.

ES ir kitos Vakarų valstybės dar anksčiau įvedė sankcijas neteisėtam Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai, jo aplinkai ir režimo pareigūnams dėl suklastotų 2020-ųjų prezidento rinkimų ir brutalių represijų prieš prodemokratinius protestuotojus.

Sankcijos Minskui išplečiamos reaguojant į „besitęsiančius išpuolius prieš žmogaus teises ir pagrindines laisves Baltarusijoje, tarptautinių normų nepaisymą ir besikartojančius represijų aktus“, – sakoma JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados ir Europos Sąjungos bendrame pranešime.

Paskelbtas ir penktasis ES sankcijų sąrašas įmonėms ir individualiems asmenims.

Lietuva, Lenkija, Latvija ir kitos ES valstybės kaltina Baltarusijos režimą organizuojant migrantų pervežimą iš Artimųjų Rytų valstybių ir stumiant juos per sieną į ES, taip darant spaudimą kaimynams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt