Pasaulyje

2016.11.25 07:57

Prancūzijoje ginkluotas vyras nužudė senelių namų darbuotoją

BNS2016.11.25 07:57

Pietų Prancūzijoje gobtuvu veidą prisidengęs ginkluotas vyras ketvirtadienį nužudė vieną moterį į pensiją išėjusių misionierių namuose, o šis nusikaltimas išprovokavo dideles gaudynes šalyje, apimtoje didelio nerimo po virtinės džihadistui atakų.

Nupjautavamzdžiu šautuvu ir peiliu ginkluotas vyras surišo ir nužudė moterį, dirbusią minėtoje įstaigoje Monferjė prie Lezo kaime netoli Monpeljė miesto, nurodė vienas prokuroras.
 
Tuose namuose gyvena daugiau kaip 70 vyrų ir moterų, daugiausiai dirbusių misionieriais Afrikoje.
 
Ginkluoti policininkai apieškojo pastatą, bet manoma, kad užpuolikas pabėgo, sakė policijos operacijai artimi šaltiniai.
 
Policija pradėjo didelio masto gaudynes, ieškodama dar neįvardyto užpuoliko.
 
Prie įvykio vietos buvo matomas skraidantis sraigtasparnis, apšviečiantis žemę didžiuliu prožektoriumi.
 
Tyrėjai kol kas neturi įrodymų, kad ši ataka susijusi su terorizmu. Šiuo metu Prancūzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis, po virtinės islamistų išpuolių,
įskaitant liepą įvykdytą pagyvenusio katalikų kunigo nužudymą šalies šiaurėje.
 
„Kol kas, kaip atrodo, auka yra tik viena, – naujienų agentūrai AFP sakė Monpeljė prokuroras Christophe'as Barret (Kristofas Barė). – Kol kas nėra jokių konkrečių įrodymų, susijusių su šio nusikaltimo motyvais.“
 
„Niekas nerodo, koks buvo (žudiko) motyvas“, – pridūrė jis.
 
Įtariamasis nebuvo anksčiau patekęs į teisėsaugos akiratį.
 
Išpuolio taikiniu tapusiuose namuose gyvenantys žmonės „yra labai senyvi – jų vidutinis amžius 75 metais, bet esama ir sulaukusių daugiau kaip 90 metų“, sakė Monferjė prie Lezo miestelio tarybos narys Alainas Berthet.
 
Daugelis šių žmonių negali vaikščioti be pagalbos, aiškino jis.
 
Prancūzijos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius Olivier Ribadeau Dumas savo „Twitter“ žinutėje rašo: „Mūsų maldos šį vakarą skiriamos moteriai, praradusiai gyvybę per išpuolį senelių namuose.“
 
Praėjus apie dviem valandoms po išpuolio daugiau kaip 12 policininkų ir specialiųjų tarnybų automobilių stovėjo gatvėse prie senelių namų. Policija įkūrė patikros postus ir tikrino per tą vietą važiuojančias mašinas.
 
Operacijoje taip pat dalyvavo elitinio policijos ginkluoto dalinio RAID pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.