Pasaulyje

2021.12.02 12:22

Kremlius: Ukrainos siekis susigrąžinti Krymą yra „tiesioginė grėsmė“ Rusijai

atnaujinta 13.57
BNS2021.12.02 12:22

Kremlius ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainos deklaruojamas siekis susigrąžinti Krymą, kurį Maskva nuo jos atplėšė ir neteisėtai aneksavo 2014 metais, prilygsta „tiesioginei grėsmei“ Rusijos atžvilgiu.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį sakė, kad Krymas yra Ukrainos teritorija ir Kijevo tikslas yra jį išvaduoti.

Tačiau jis akcentavo diplomatinius sprendinius ir nepaminėjo pusiasalio atsiėmimo jėga.

„Kalbėdamas parlamente Zelenskis sakė, kad... Krymo sugrįžimas turėtų būti pagrindinis Ukrainos tikslas ir filosofija“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Mes tai vertiname kaip tiesioginę grėsmę Rusijai“, – pridūrė jis.

„Tokios frazės, žinoma, reiškia, kad Kijevo režimas ketina panaudoti visas turimas priemones, įskaitant jėgą, ir pasikėsinti į Rusijos regioną. Štai kaip mes linkę tai vertinti“, – nurodė D. Peskovas.

Kijevo sąjungininkai Vakaruose pastarosiomis savaitėmis įspėjo, kad Rusija netrukus gali surengti invaziją į Ukrainą ir kad Maskva kaip pretekstu gali pasinaudoti esą iškilusiu pavojumi jos saugumui.

„Karo veiksmų Ukrainoje tikimybė vis dar didelė, – ketvirtadienį sakė D. Peskovas. – Šis klausimas ir toliau kelia itin didelį mūsų susirūpinimą ir nerimą. Matome, kad prie kontaktinės linijos vis labiau intensyvėja provokaciniai veiksmai.“

JAV aukščiausi rango diplomatai ir jų kolegos iš Rusijos ketvirtadienį turi susitikti Švedijoje, Vašingtonui išreiškus susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų telkimo prie Ukrainos.

Netrukus po neteisėtos Krymo aneksijos, Maskvos remiami prorusiški separatistai užėmė du rytinius Ukrainos regionus. Šis karas jau pareikalavo per 13 tūkst. gyvybių.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Maskvą remiant separatistų kovotojus kariais ir ginklais. Kremlius šiuos kaltinimus neigia.

Anksčiau ketvirtadienį Ukrainos kariuomenė pranešė, kad šią savaitę per susirėmimus su separatistais žuvo vienas jos karių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt