Pasaulyje

2021.12.02 11:34

Buvęs Austrijos kancleris traukiasi iš politikos

ELTA2021.12.02 11:34

Buvęs Austrijos kancleris ir jauniausias pasaulyje vyriausybės vadovas Sebastianas Kurzas ketvirtadienį ketina paskelbti apie savo atsistatydinimą iš Austrijos liaudies partijos (APP) pirmininko pareigų ir visišką pasitraukimą iš nacionalinės politikos. Apie tai ketvirtadienį pranešė Austrijos laikraštis „Kronen-Zeitung“.

Pasak laikraščio, 35 metų S. Kurzas priėmė šį sprendimą, gimus sūnui. Lapkričio 27 dieną S. Kurzas paskelbė, kad jis ir jo draugė Suzanne susilaukė pirmagimio. Pora savo naujagimį sūnų pavadino Konstantinu.

Naujuoju ANP vadovu taps vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeris.

Spalio mėnesį S. Kurzas atsistatydino iš Austrijos kanclerio pareigų dėl vykstančio tyrimo, kuriame jis įtariamas padėjimu kyšininkauti ir piktnaudžiavimu pasitikėjimu.

Tyrėjai mano, kad jis buvo susijęs su šališkų viešosios nuomonės apklausų ir informacinės medžiagos, parengtos jo politinės partijos naudai, finansavimu iš biudžeto.

Iki šiol S. Kurzas buvo Austrijos liaudies partijos lyderiu ir vadovavo jos frakcijai Nacionalinėje taryboje (parlamento žemuosiuose rūmuose).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt