Pasaulyje

2016.11.24 17:09

P. Porošenkos ir ES lyderių susitikimas Briuselyje: abipusis nusivylimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.24 17:09

Briuselyje vieši Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, kuris per susitikimą su Europos Sąjungos (ES) lyderiais tikrai negailės jiems priekaištų. Tačiau priekaištų, regis, turės ir pastarieji, mat padėtis Ukrainoje nuo ją prieš trejus metus sudrebinusio Maidano nedaug ir tepasikeitė.

Ukrainos lyderis Briuselyje per šį susitikimą turės du pagrindinius tikslus, teigia LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas. Anot jo, visų pirma, P. Porošenka spaus ES lyderius, kad Laisvosios prekybos sutartis, kuri ir įplieskė Maidaną, įsigaliotų, kam trukdo Nyderlanduose surengto referendumo rezultatai.

„Valstybės narės nesutaria su Europos Parlamentu dėl tam tikrų dalykų, dėl kurių sutartis negali pradėti veikti nei su Ukraina, nei su Gruzija“, – apibendrina V. Pugačiauskas.

Taip pat Ukrainos prezidento nerimą kelia pozicijos švelnėjimas sankcijų Rusijai atžvilgiu.

Tačiau tuo pačiu ES lyderiai turi daug ką pasakyti ir P. Porošenkai, ko centre yra nesėkminga kova su korupcija.

„Sistema, kuri turėjo padaryti politinę sistemą skaidresnę, parodė, kad politikai turi, pavyzdžiui, milijoną grynais, aukso luitų. (...) Tai parodė, kad per trejus metus nuo Maidano nedaug kas pasikeitė. (...)Po Maidano atėjusi naujoji karta rodo tuos pačius instinktus, kurie kelia nerimą proeuropietiškai nusiteikusiems Ukrainos politikams“, – apibendrina LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius.

Daugiau apie lyderių susitikimą ir problemas Ukrainoje bei ES – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.